Partner serwisu

GDDKiA chce lepiej informować o parkingach dla ciężarówek

ep. 15.07.2020

GDDKiA chce lepiej informować o parkingach dla ciężarówek
fot. Pixabay
Informacja o dostępnych miejscach parkingowych dla samochodów ciężarowych ma być pełniejsza. GDDKiA zbiera informacje do bazy, która będzie rozwijana w ramach Krajowego Punktu Dostępowego.
Zarządca dróg krajowych pracuje obecnie nad rozwiązaniem informującym o bezpiecznych i chronionych miejscach parkingowych dla użytkowników samochodów ciężarowych i pojazdów użytkowych. Miejsca odpoczynku to kluczowa sprawa z punktu widzenia bezpieczeństwa transportu drogowego.

Jak podała GDDKiA, w ramach istniejącego Krajowego Punktu Dostępowego, GDDKiA, zgodnie z założeniami Rozporządzenia Delegowanego Komisji nr 885/2013, planowana jest rozbudowa udostępnionych już danych na temat parkingów wzdłuż kluczowych korytarzy drogowych.

„Dostarczane dla użytkowników informacje będą dotyczyły istniejącej, bezpiecznej infrastruktury parkingowej dedykowanej dla samochodów ciężarowych usytuowanej nie tylko bezpośrednio przy drogach klasy A i S, ale także zlokalizowanej w sąsiedztwie (korytarzach) tych dróg, w szczególności w okolicach węzłów drogowych” – informuje zarządca dróg krajowych.

Żeby wzbogacić bazę, GDDKiA zwróciła się do właścicieli i zarządców bezpiecznych parkingów o poinformowanie – za pomocą specjalnego formularza – o lokalizacji takich miejsc oraz usługach, które są w danym miejscu świadczone.

W dalszej kolejności informacje te będą przekazywane kierowcom ciężarówek za pośrednictwem Krajowego Punktu Dostępowego.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony