Partnerzy serwisu:

GDDKiA chce odcinkowego pomiaru prędkości na S8 w Warszawie

Elżbieta Pałys 27.08.2020

GDDKiA chce odcinkowego pomiaru prędkości na S8 w Warszawie
fot. Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org
Zarządca drogi ekspresowej S8 na terenie Warszawy uważa za konieczne wprowadzenie odcinkowego pomiaru prędkości na tej miejskiej arterii. Wiadomo, na którym odcinku ma szansę zaistnieć najwcześniej.
Warszawska GDDKiA zwróciła się do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego z pilną prośbą o wdrożenie odcinkowego pomiaru prędkości na trasie S8. W piśmie z czerwca jako newralgiczny wskazała odcinek między ulicami Prymasa Tysiąclecia a Łabiszyńską.

Jak wskazała GDDKiA, to odcinek, na którym kierowcy mają do dyspozycji po kilka pasów ruchu wykonanych w wysokim standardzie. Dla części użytkowników stanowi to niestety zachętę do przekraczania prędkości, zwłaszcza w czasie, gdy natężenie ruchu jest mniejsze.

Statystyki pokazują, że takie zjawisko na drodze gdzie krzyżuje się wiele potoków ruchu powoduje kolizje i wypadki w liczbie . Tylko w latach 2017-2019 miały tam miejsce 43 wypadki, w których 3 osoby zginęły, a 54 zostały ranne. W 34 proc. za wypadkiem stała nadmierna prędkość. Średnia krajowa dla tego typu wypadków to 23,6 proc. co potwierdza, że na tej drodze niedostosowanie prędkości do warunków ruchu ma miejsce częściej niż gdzie indziej.

W ślad za pismem odbyły się dwa spotkania przy udziale dwóch instytucji. Jak wynika z informacji podanej przez GDDKiA na Twitterze, zdecydowano jednak, że w pierwszej kolejności do dalszej analizy po kątem wprowadzenia odcinkowego pomiaru prędkości wybrany został odcinek S8 pomiędzy węzłami Marki i Łabiszyńska.

GDDKiA zadeklarowała współpracę w zakresie wykorzystania infrastruktury i organizacji ruchu na potrzeby OPP.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony