Partner serwisu

GDDKiA chce wykorzystać potencjał innowacyjny młodych ludzi

Redakcja/inf. pras. 14.05.2021

GDDKiA chce wykorzystać potencjał innowacyjny młodych ludzi
fot. Pixabay
Drogowy inwestor chce wykorzystać pomysły młodych ludzi na innowacje w drogownictwie. Ogłasza konkurs adresowany do studentów.
Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił I edycję Konkursu pod nazwą Innowacje w drogownictwie. Jest on adresowany do studentów bądź absolwentów studiów pierwszego i drugiego stopnia, stacjonarnych lub niestacjonarnych w latach akademickich 2017/2018-2020/2021.

Celem Konkursu jest wyłonienie najlepszych prac dyplomowych (magisterskich, inżynierskich, licencjackich), których wyniki mogą być zastosowane w drogownictwie. Konkurs ma także służyć promowaniu idei przedsiębiorczości i innowacyjności wśród społeczności akademickiej.

Konkurs obejmuje prace dyplomowe, które zostały obronione we wskazanych latach, w następujących kategoriach:
• materiały i technologie drogowe,
• inżynieria ruchu i rozwiązania BRD,
• drogowe obiekty inżynierskie.

Studenci mogą zgłaszać prace już obronione lub prace, których obrona nastąpi nie później niż do 23 sierpnia 2021 roku.

Konkurs będzie się składał z dwóch etapów. Nad poprawnym przebiegiem każdego z nich będzie czuwała Kapituła Konkursu składająca się z przedstawicieli Rady Naukowej działającej przy Generalnym Dyrektorze Dróg Krajowych i Autostrad, ekspertów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz stowarzyszeń branżowych.

I etap

W I etapie Konkursu należy wypełnić i podpisać formularz zgłoszeniowy oraz przygotować maksymalnie dwustronicowe streszczenie swojej pracy dyplomowej. Następnie oba dokumenty należy przesłać na adres centrali GDDKiA.

Kapituła Konkursu do 23 sierpnia 2021 r. dokona oceny nadesłanych streszczeń i wybierze nie więcej niż pięć najlepszych prac z każdej kategorii, które zostaną zakwalifikowane do II etapu Konkursu.

II etap

Uczestnicy zakwalifikowani do II etapu Konkursu zostaną poproszeni o przesłanie pełnych prac dyplomowych (w formie elektronicznej). Kapituła Konkursu dokona ich oceny, a następnie uczestnicy podczas 10-minutowego wystąpienia zaprezentują i omówią swoje prace dyplomowe na forum publicznym.

Liczyć się będą m.in. poprawność koncepcji streszczenia, oryginalność tematu oraz innowacyjność i przydatność w drogownictwie.

Nagrodą z I miejsce w konkursie będzie 5 tys. zł, za zajęcie II miejsca 3 tys. zł, natomiast za zajęcie III miejsca 2 tys. zł.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony