Partnerzy serwisu:

GDDKiA dołoży do budowy obwodnicy Poręby i Zawiercia. Przetarg rozstrzygnięty

ep. 21.10.2019

GDDKiA dołoży do budowy obwodnicy Poręby i Zawiercia. Przetarg rozstrzygnięty
Fot. Google Maps
Konsorcjum Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia oraz Mirbudu zostało wskazane jako najkorzystniejsza w przetargu na projekt i budowę obwodnicy Poręby i Zawiercia. Mowa o pierwszej części obwodnicy, tj. Siewierz – Kromołów.
Wybrana oferta jest warta ok. 414,7 mln zł, przy budżecie zamawiającego ujawnionym w dniu otwarcia ofert wynoszącym 287,967 mln zł. Rozstrzygniecie przetargu oznacza, że GDDKiA zdecydowała się zwiększyć budżet dla tego zadania.

Przetarg na realizację obwodnicy Poręby i Zawiercia był ogłaszany dwa razy. Za pierwszym, z powodu przekroczenia budżetu został unieważniony. Zadanie zostało zaplanowane do realizacji w dwóch odcinkach: Siewierz – Kromołów (ok. 16,7 km) i Kromołów – Żerkowice (7,7 km).


Wyświetl większą mapę
Pierwotnie oba miały być realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj. W drugim postępowaniu to się zmieniło. Rozstrzygnięty właśnie przetarg na pierwszy z odcinków obejmuje zarówno projekt, jak i budowę, natomiast w przypadku drugiego najpierw ma powstać dokumentacja przetargowa, w drugiej kolejności będzie ogłoszony przetarg w formule buduj. GDDKiA otrzymała kilkanaście ofert – trwa ich analizowanie.

Obwodnica Poręby i Zawiercia powstanie w ciągu drogi krajowej nr 78. Będzie drogą dwujezdniową i połączy się z istniejącą obwodnicą Siewierza. To trasa istotna dla połączenia tej części województwa śląskiego z lotniskiem w Pyrzowicach.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony