Partnerzy serwisu:

GDDKiA ma plan przetargów na przyszły rok. Co najmniej 28 zadań

Elżbieta Pałys 17.09.2020

GDDKiA ma plan przetargów na przyszły rok. Co najmniej 28 zadań
fot. GDDKiA
Budowa S17 od Zamościa do Hrebennego czy S19 Białystok – Lubartów, to przykłady inwestycji, na które przetargi mają ruszyć w przyszłym roku. W sumie największy drogowy inwestor ma plan postępowań obejmujący 28 zadań, dzięki którym powstaną 343 km dróg. – Będziemy gotowi na więcej – zapowiada szef GDDKiA Tomasz Żuchowski.
Branża drogowa może szykować zasoby pod inwestycje planowane przez największego administratora dróg publicznych. GDDKiA przedstawiła wykonawcom swoje plany w zakresie przetargów planowanych do ogłoszenia w roku 2021. W sumie to 29 zadań, w tym 25 to te duże, zapisane w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023, natomiast 4 to zadania z Programu budowy 100 obwodnic.

Większość inwestycji będzie realizowana we wschodniej części Polski. – To tam są największe potrzeby – mówi Tomasz Żuchowski, szef GDDKiA.

 

I tak na rynek trafi droga ekspresowa S17. Mowa o trzech odcinkach realizacyjnych pomiędzy Zamościem a Hrebennem. W sumie to 47,5 km przyszłej ekspresówki.

Siedem odcinków będzie do zrealizowania w ramach budowy drogi S19 Białystok – Lubartów. Powstanie w ten sposób ponad 84 km przyszłej Via Carpatia.

Do wykonawców mają też trafić 3 odcinki S19 Rzeszów – Barwinek (łącznie blisko 40 km) oraz S74 Przełom/Mniów – Kielce (ok. 21 km).

GDDKiA ogłosi również przetargi na zadania planowane wcześniej do realizacji w ramach PPP – mowa o S10 Toruń – Bydgoszcz oraz S6 Koszalin – Słupsk – zlecone będą odcinki między obwodnicą Koszalina i Sianowa a węzłem Słupsk Zachód (ponad 46 km).

Ruszyć mają także przetargi na 5 dużych obwodnic w ramach PBDK tj. obwodnice Opatowa (S74 i DK-9), Nowego Sącza i Chełmca (DK-28), Kołbieli (DK-50), Morawicy i Woli Morawickiej (DK-73) oraz Zabierzowa (DK-79).

Te duże zadania mają być uzupełnione inwestycjami w ramach Programu budowy 100 obwodnic: mowa o obejściach Zabierzowa, Tarnowa, Gorajca, Dzwoli, Strykowa i Kostrzyna nad Odrą.
W sumie do wybudowania zlecone zostaną 343 km.

– Szacujemy te zadania na 18-20 miliardów zł – ocenił Dariusz Blocher, prezes Budimeksu. Jego zdaniem, to dobry plan z punktu widzenia branży, gdyż to, na czym najbardziej zależy wykonawcom, to w miarę wyrównany poziom zlecanych zadań każdego roku.

– Będziemy także gotowi z dokumentacją dla trzeciego pasa A2 od Łodzi do Konotopy oraz S7 Czosnów – Kiełpin i Kiełpin – trasa AK – informuje Tomasz Żuchowski. – Nie pokazujemy tego ze względu na ograniczenia w finansowaniu. Mamy nadzieję, że te pieniądze zostaną wygospodarowane – mówi Tomasz Żuchowski.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony