Partnerzy serwisu:

GDDKiA ma ponad 600 mln zł na S17 od węzła Lubelska do Garwolina

Elżbieta Pałys 04.04.2018

GDDKiA ma ponad 600 mln zł na S17 od węzła Lubelska do Garwolina
fot. GDDKiA
Dziś w Warszawie została podpisana umowa na dofinansowanie budowy drogi ekspresowej S17 między węzłem Lubelska a Garwolinem. GDDKiA otrzymała 618,5 mln zł. Cała inwestycja jest warta 1,25 mld zł.
Chodzi o 37 km drogi od węzła Lubelska (miejsce, w którym południowa obwodnica Warszawy będzie łączyć się z drogą S17) do Garwolina. Droga będzie przebiegać przez powiaty otwocki (gmina Wiązowna, gmina Celestynów, miasto Otwock, gmina Kołbiel) i garwoliński (gminy Pilawa i Garwolin).

Prace już się rozpoczęły. W ramach kontraktu, oprócz drogi, powstanie m.in. 6 węzłów : Góraszka, Wiązowna, Otwock, Ostrów, Kołbiel, Lipówki, a także wiadukty, kładki dla pieszych i miejsca obsługi podróżnych. Wybudowane będą również przejścia dla zwierząt.

Realizacja tego odcinak ma się zakończyć w roku 2019. – Całość (S17 – dop. red.) planujemy oddać w 2020 roku, część będzie oczywiście oddana wcześniej – powiedział podczas uroczystego podpisania umowy wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz.

– To trzydziesta dziewiąta podpisywana umowa na dofinansowanie dróg z Unii Europejskiej. Do końca roku planujemy jeszcze podpisać 9 umów – dodał Chodkiewicz.

Jak powiedział, GDDKiA jest liderem w wykorzystaniu środków unijnych, obecnie alokowanych jest 60 proc. środków. – To dobrze wróży na przyszłość, że te inwestycje zakończą się w terminach i środki zostaną wykorzystane – mówił wiceminister odpowiedzialny za drogi.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony