Partnerzy serwisu:

GDDKiA: Nie wstrzymujemy budów z powodu koronawirusa

Magdalena Romanowska 26.03.2020

GDDKiA: Nie wstrzymujemy budów z powodu koronawirusa
fot. GDDKiA
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o nieprzerywaniu prac na budowach dróg, pomimo ogłoszonego niedawno stanu epidemii. Jak zapewnia GDDKiA, wraz z wykonawcami monitoruje sytuację na wszystkich budowach i dba o przestrzeganie zaleceń sanitarnych. Ciągłość realizacji inwestycji i ogłaszanie nowych przetargów jest jednak niezbędna do utrzymania stabilności na rynku budowlanym.
Mimo zaistniałej sytuacji epidemicznej na terenie kraju roboty na kontraktach trwają. Zgodnie z komunikatem GDDKiA, stosowne wytyczne otrzymali dyrektorzy oddziałów i przekazali je wykonawcom oraz inżynierom kontraktów. Mają one służyć usprawnieniu realizowanych kontraktów i umów, które w obecnym czasie są szansą dla sytuacji gospodarczej kraju.

Wykonawcy są niezmiennie zapraszani do brania udziału w przetargach. Dokumentacja inwestycji i formularze dostępne będą poprzez stronę internetową projektu, a także portale społecznościowe.

 

Mapa: GDDKiA

„Jesteśmy w kontakcie z organizacjami branżowymi oraz podmiotami zaangażowanymi w proces inwestycyjny. Wspólnie szukamy rozwiązań usprawniających naszą współpracę i ułatwiających funkcjonowanie w obecnej rzeczywistości. Dla wszystkich ważne jest podtrzymanie korzystnej sytuacji gospodarczej, realizacja inwestycji, stosując się do tymczasowych ograniczeń, zdrowego rozsądku i zasad bezpieczeństwa” podaje GDDKiA w oficjalnym komunikacie.

W sprawach tego wymagających prowadzona są korespondencja elektroniczna i wideokonferencje.

Dopuszcza się jednak odstępstwa w tym zakresie, które dotyczą również zlecania czy odbioru badań laboratoryjnych, przekazywania placu budowy, czy też w przypadku planowanych inwestycji obrad komisji i zespołów oceny przedsięwzięć inwestycyjnych (KOPI, ZOPI).

Według informacji GDDKiA obecnie wykonawcy realizują prace budowlane zgodne z zawartymi umowami oraz zaleceniami sanitarnymi związanymi z ogłoszonym stanem epidemii. Jednocześnie dyrekcja sygnalizuje, że umowy zawierają zapisy, które mogą być wykorzystane w sytuacjach nadzwyczajnych. Ewentualne roszczenia będą rozpatrywane indywidualnie, zgodnie z zapisami kontraktów.

Obecnie w realizacji (podpisana umowa z wykonawcą) jest 88 zadań o łącznej długości przekraczającej 1080 km, z czego w budowie znajduje się 70 zadań o długości blisko 800 km.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony