Partner serwisu

GDDKiA od nowa szuka wykonawcy do przeprojektowania węzła Lubelska

Elżbieta Pałys 26.01.2023

GDDKiA od nowa szuka wykonawcy do przeprojektowania węzła Lubelska
fot. GDDKiA
W połowie lutego powinniśmy poznać wykonawców zainteresowanych projektowaniem i wdrożeniem zmian na węźle Lubelska w Warszawie. Chodzi o przecięcie dwóch ważnych tras: S17 oraz S2.
Postępowanie rusza po raz drugi. Za pierwszym razem GDDKiA otrzymała tylko jedną ofertę i przekroczyła ona kosztorys. Strabag chciał się podjąć zadania za 7,136 mln zł, podczas gdy GDDKiA dysponowała kwotą 2,852 mln zł. Przetarg został wiec unieważniony. Teraz ruszył drugi.

Chodzi o opracowanie i wdrożenie docelowej organizacji ruchu na wjeździe i wyjeździe z Warszawy w stronę Lublina. To miejsce, gdzie po otwarciu ostatniego odcinka POW dochodziło do zatorów drogowych. Kierowcy próbujący skręcić w stronę Lublina i odwrotnie – z Lublina w stronę POW, mając do dyspozycji jeden pas do zjazdu, zatrzymywali się w długich kolejkach.

GDDKiA po skargach użytkowników trasy podjęła działania zaradcze. W październiku udostępniono dwa pasy ruchu na łącznicy węzła na kierunku Lublin – Warszawa. Potem, po oddaniu do ruchu odcinka S17 Lubelska – Warszawa Wschód (Zakręt) udostępniono dwa pasy ruchu na łącznicy z S2 od strony Warszawy w kierunku Lublina i Rzeszowa.

Ta ostatnia zmiana wiąże się jednak z czasowym zamknięciem łącznicy z A2 od strony Terespola na S17 w kierunku Lublina. Kierowcy jadący w tym kierunku muszą korzystać z objazdu przez węzeł Warszawa Wschód (Zakręt).

Żeby to zmienić trzeba opracować i wdrożyć docelową organizację ruchu. Ma to zrobić poszukiwany wykonawca. Chodzi m.in. o wykonanie przewiązki, która umożliwi przywrócenie ruchu na łącznicy relacji A2 Terespol – S17 Lublin. Miałaby ona powstać pomiędzy jezdnią zbiorczo-rozprowadzającą a jezdnią główną S17 w kierunku Lublina, na wysokości łącznicy zjazdowej z S2 na S17.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony