Partner serwisu

GDDKiA ogłasza przetarg na S7 Napierki – Płońsk

Edyta Wsół 24.09.2015

GDDKiA ogłasza przetarg na S7 Napierki – Płońsk
fot. GDDKiA
Ponad 71 km będzie miała droga ekspresowa S7 Napierki – Płońsk. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na realizację tej inwestycji. Została ona podzielona na cztery odcinki realizacyjne.
Pierwsze zadanie obejmuje odcinek o długości 14 km z Napierek do Mlawy, kolejny, 21,5-kilometrowy połączy Mławę i Strzegowo. Trzecie zadanie to odcinek ze Strzegowa do Pieniek o długości około 22 km, ostatni, o długości około 13,7 km pobiegnie z Pieniek do Płońska.

Na wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu GDDKiA czeka do 26 października 2015 roku. Nowa trasa będzie częściowo pokrywała się z istniejącą drogą krajową nr 7 Gdańsk – Warszawa, która prowadzi ruch w kierunku północ – południe. Obecnie nie spełnia ona kryteriów technicznych do prowadzenia tak dużego i zróżnicowanego ruchu.

Wzdłuż drogi ekspresowej powstanie dziewięć węzłów: Mława Północ, Mława Południe, Modła, Żurominek, Strzegowo Północ, Strzegowo Południe, Glinojeck, Pieńki Rzewińskie oraz Dłużniewo. Dzięki budowie S7 obwodnice zyskają: Kuklin, Uniszki Zawadzkie, Mława, Wiśniewo, Ster Kosiny i Żurominek, Dalnia – Mdzewo oraz Strzegowo – Unierzyż.

Więcej informacji znajdziesz w Monitorze.

 

Zapraszamy na III Kongres Infrastruktury Polskiej, który odbędzie się 8 października 2015 roku w Łodzi. W tym roku wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi rola funduszy prywatnych w budownictwie infrastrukturalnym oraz kwestia relacji między członkami procesu inwestycyjnego.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.

   
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi drogowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony