Partner serwisu

GDDKiA Olsztyn. Leśnicy pomogą w tworzeniu przejść dla zwierząt

inf. pras. 21.04.2018

GDDKiA Olsztyn. Leśnicy pomogą w tworzeniu przejść dla zwierząt
fot. GDDKiA Olsztyn
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie oraz olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisały porozumienie o współpracy. Leśnicy i drogowcy będą ze sobą konsultować lokalizację i zagospodarowania przejść dla zwierząt oraz ich otoczenia. Umowa obejmuje też monitoring korzystania przez zwierzęta z przejść dla nich przeznaczonych.
Umowę o współpracy obu instytucji podpisali dziś Mirosław Nicewicz, dyrektor olsztyńskiego oddziału GDDKiA i Mariusz Orzechowski, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. Dokument zobowiązuje GDDKiA i RDLP do wzajemnej współpracy w zakresie przekazywania wiedzy o środowisku przyrodniczym w przestrzeni ich działania. Zgodnie z podpisanym porozumieniem strony będą konsultowały lokalizację przejść dla zwierząt, zagospodarowanie obiektów inżynierskich oraz stref wokół nich.

Na mocy zawartego porozumienia prowadzony będzie także monitoring korzystania przez duże i średnie zwierzęta z przejść dla nich przeznaczonych. Na przejściach zostaną zamontowane kamery monitorujące wykorzystanie obiektu przez zwierzęta.

Podstawowym celem monitoringu będzie ocena skuteczności „zielonych mostów” oraz zebranie danych do projektowania kolejnych obiektów tego typu i sformułowania ew. zaleceń odnośnie kształtowania powierzchni i otoczenia przejścia. Informacje uzyskane z monitoringu będą mogły być wykorzystywane także w pracach naukowych. Zakup, montaż i obsługę serwisową sprzętu niezbędnego do wykonania monitoringu zapewni GDDKiA, natomiast nadleśnictwa zajmować się będą bieżącą obsługą urządzeń i zbieraniem danych.

Zawarte porozumienie jest kolejnym w dotychczasowej współpracy RDLP i GDDKiA. Na mocy porozumienia z 2012 roku objęto monitoringiem przejścia na drodze krajowej nr 16 Barczewo – Biskupiec i drodze ekspresowej S7 Olsztynek – Nidzica.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony