Partnerzy serwisu:

GDDKiA, po niemal czterech latach, unieważnia przetarg na S6 Koszalin – Słupsk

Leonard Dolecki 15.04.2019

GDDKiA, po niemal czterech latach, unieważnia przetarg na S6 Koszalin – Słupsk
fot. GDDKiA
Zachodniopomorski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) 12 kwietnia br. wydał oficjalne unieważnienie ogłoszonego w 2015 roku postępowania dotyczącego projektu i budowy drogi ekspresowej S6 między obwodnicą Koszalina i Sianowa a Słupskiem. Ma to związek z podpisanym w połowie marca aneksem do programu inwestycyjnego tej trasy.
Uśpione przetargi na S6 do Słupska

We wrześniu i październiku 2015 roku pomorski i zachodniopomorski oddziały GDDKiA ogłosiły przetargi na realizację trasy ekspresowej S6 na odcinkach Koszalin – Słupsk, Słupsk – Lębork, a także budowę Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej i drugiej jezdni obwodnicy Słupska.

Wszystkie te przetargi do 12 kwietnia figurowały w zestawieniu trwających postępowań Generalnej Dyrekcji. Na początku drugiego kwartału br. drogowy zamawiający wydał oficjalne unieważnienie jednego z nich. Mowa o części od końca obwodnicy Koszalina i Sianowa do Słupska.

Niemniej jednak, pozostałe postępowania nadal można znaleźć na stronie GDDKiA jako „aktualne”.

Zmiana okoliczności

Jak w opublikowanym dokumencie informuje szczeciński oddział GDDKiA – powodem decyzji jest fakt, że wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, iż prowadzenie postępowania nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć.

Zmianą tą była uchwała przejęta 12 lipca 2017 roku dotycząca zmiany w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (PBDK). W początkowej wersji PBDK wszystkie te odcinki S6 znajdowały się na liście inwestycji do realizacji. Po zmianie przedsięwzięcia znalazły się poza limitem finansowym.

Jak podaje Generalna Dyrekcja – podstawą decyzji dotyczącej trasy Koszalin – Słupsk jest brak możliwości sfinansowania niniejszego zamówienia w przyjętej formule w ramach ustalonego limitu finansowania. Odpowiednie środki, zgodnie z aneksem podpisanym 20 marca br., zapewnione ma jednak etap przygotowawczy.

Dzięki dokumentowi podpisanemu w drugiej połowie marca niedługo ma ruszyć przetarg na projekt S6 na zachód od Słupska (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj).

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony