Partnerzy serwisu:

GDDKIA podpisała w tym roku umowy na ponad 430 km dróg

Elżbieta Pałys 07.10.2018

GDDKIA podpisała w tym roku umowy na ponad 430 km dróg
fot. Train 01, CC BY-SA 4.0
Od początku roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała 33 umowy na roboty budowalne. W sumie zawarte do tej pory kontrakty zakładają budowę 432 km dróg.
Wśród podpisanych umów są 4 odcinki autostrad o łącznej długości 56,5 km. Wszystkie dotyczą A1 między Tuszynem a Częstochową. To: odcinki Tuszyn – Bełchatów, Kamieńsk – Radomsko, Radomsko – granica województw łódzkiego i śląskiego oraz od granicy województwa do węzła Częstochowa Północ. Na podpis oczekuje jeszcze ostatni, piaty fragment autostrady A1, czyli odcinek od Bełchatowa do Kamieńska.

Dróg ekspresowych dotyczy 20 zawartych kontraktów. W sumie obejmują nieco ponad 300 km przyszłych tras szybkiego ruchu.

Ostatnia zawarta umową na budowę ekspresówki dotyczy S14 od węzła Lublinek do węzła Teofilów o długości 12,2 km. Tę umowę zawarto w minionym tygodniu. Drugi z odcinków, na które podzielono zachodnią obwodnicę Łodzi nadal oczekuje na podpis.

W tym roku podpisano m.in. umowy na S7 Widoma – Kraków, odcinki S61, czy S19. Wśród tych, które oczekują na finał w postaci kontraktu z wykonawcą są m.in. odcinki S3 w kierunku przejścia granicznego z Czechami w Lubawce czy S1 obejście Węgierskiej Górki. Co najmniej w tym drugim przypadku umowa planowana jest już na początek przyszłego roku.

Na drogi klasy GP podpisano 9 umów. Obejmują one trasy o długości 75,4 km. Wśród nich jest m.in. DK-47 z Rdzawki do Nowego Targu, która poprawi dojazd w kierunku Tatr. Tę umowę podpisano w drugiej połowie września.

Na tym etapie krajowy inwestor przekroczył już liczbę kontraktów zawartych w ubiegłym roku. W całym 2017 roku podpisanych został 28 umów budowalnych. Na podstawie ubiegłorocznych ma powstać 274,3 km nowych dróg, w tym autostrady i drogi ekspresowe prawie to 253 km, a drogi klasy GP stanowią 21,6 km.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony