Partner serwisu

GDDKiA: Podtrzymujemy plan przetargów na 2022 rok

Redakcja/inf. pras. 15.04.2022

GDDKiA: Podtrzymujemy plan przetargów na 2022 rok
fot. GDDKiA
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada, że w całym 2022 roku ogłosi przetargi na zadania o łącznej długości prawie 475 km i szacunkowej wartości blisko 22,5 mld zł. 
Będzie to blisko 340 km dróg ekspresowych, ponad 30 km obwodnic oraz postępowania na poszerzenie autostrady A2 od węzła Łódź Północ do węzła Konotopa (88,2 km) i dobudowę drugiej jezdni na S19 Sokołów Małopolski Północ - Jasionka (13,8 km).

Obecnie głównym celem całej, szeroko rozumianej branży infrastrukturalnej jest utrzymanie płynności i stabilności rynku poprzez kontynuację planów inwestycyjnych. Dlatego GDDKiA podtrzymuje założenia przetargowe, pomimo trwającej wojny w Ukrainie.

Ogłoszone postępowania

Od początku roku ogłoszone zostały już cztery przetargi na realizację dróg o długości niemal 25,5 km. Są to postępowania na dwa odcinki drogi ekspresowej S19 od węzła Lutcza do węzła Iskrzynia (woj. podkarpackie), na realizację przejścia przez Kielce w ciągu drogi ekspresowej S74 (woj. świętokrzyskie) oraz na budowę drogi krajowej nr 11 na odcinku od ronda Janiska do węzła Kołobrzeg Wschód (woj. zachodniopomorskie).

Najbliższe otwarcia ofert

Jeszcze w tym miesiącu otwarte zostaną oferty w sześciu trwających przetargach. Są to postępowania na trzy odcinki drogi ekspresowej S17 w woj. lubelskim od Zamościa do Hrebennego oraz odcinek S19 Lutcza - Domaradz (woj. podkarpackie). Otwarte zostaną też oferty na rozbudowę dwóch odcinków drogi krajowej nr 22 w woj. pomorskim: Knybawa - Gnojewo oraz Królewo - granica woj. pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Szerzej o tegorocznych planach GDDKiA informowaliśmy także w TYM TEKŚCIE

Celem jest stabilność rynku

GDDKiA w celu zapewnienia stabilności sektora budownictwa w Polsce, nie tylko podtrzymuje plany przetargowe, ale i podejmie szereg innych działań. Zintensyfikowano dialog z wykonawcami, dostawcami, organizacjami branżowymi oraz sektorem finansowym. Wydłużono też termin składania ofert w niektórych przetargach. Większość wykonawców, którzy złożyli w nich oferty, wyraziła zgodę na przedłużenie terminu związania ofertą. Kolejne postępowania będą ogłaszane zgodnie z planem, w ramach przyjętych dotychczas ram czasowych. Podniesiono również limit waloryzacji w całym cyklu życia inwestycji. 
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Polskie drogi w budowie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony