Partnerzy serwisu:

GDDKiA ponawia przetarg na budowę węzła na Zakopiance w Gaju

Leonard Dolecki 26.07.2019

GDDKiA ponawia przetarg na budowę węzła na Zakopiance w Gaju
fot. GDDKiA
Małopolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na projekt i budowę nowego węzła na Zakopiance. Ma on być zlokalizowany w miejscowości Gaj. Jest to drugie podejście do znalezienia wykonawcy tej inwestycji.
Inwestycja przewiduje budowę węzła drogowego na drodze krajowej nr 7 w km 67+871.23 w miejscowości Gaj. Ponadto, wykonawca wykona w ramach przedsięwzięcia m.in.: przebudowę istniejących dróg, budowę innych dróg, infrastruktury dla pieszych, obiektów inżynierskich oraz systemu odwodnienia terenu.

Na oferty zamawiający czeka do 27 sierpnia br. Podczas ich oceny będzie on brał pod uwagę takie aspekty jak: cena (60%), termin realizacji kontraktu (20%) oraz gwarancja jakości (20%). Według planu zadanie ma zostać zrealizowane w ciągu 31 miesięcy.

View Larger Map

Węzeł powstanie ok. 3 km na południe od granicy Krakowa. Pozwoli on na lepsze skomunikowanie okolicy.

Jest to drugie podejście GDDKiA do zrealizowania tego przedsięwzięcia. Pierwszy przetarg ruszył w październiku 2018 roku. Niestety w postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta o wartości 33,535 mln zł, przy budżecie inwestora równym ok. 16,5 mln zł. Dlatego pod koniec ubiegłego roku największy zamawiający drogowy w Polsce zdecydował się na unieważnienie postępowania.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obiekty inżynierskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony