Partnerzy serwisu:

GDDKiA rusza z przetargiem na S19 w podlaskim

ep. 24.02.2020

GDDKiA rusza z przetargiem na S19 w podlaskim
Fot. Google Maps
Do Dziennika Unii Europejskiej poszły już dokumenty związane z przetargiem na fragment S19 w województwie podlaskim – od Dobrzyniewa do węzła Białystok Zachód. W ramach tego zamówienia powstanie ważny węzeł na połączeniu tras ekspresowych S8 i S19. W przyszłości będzie obsługiwał połączenia Warszawa – Białystok – Ełk oraz Ełk – Białystok – Lublin.
W ramach przetargu GDDKiA chce zlecić zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 o długości 5,38 km oraz drogi ekspresowej S8 na odcinku około 2,1 km wraz z węzłem Białystok Zachód. Droga ma mieć dwie jezdnie po dwa pasy ruchu.

Na planowanym węźle Białystok Zachód w przyszłości droga ekspresowa S8 ma się krzyżować z drogą ekspresową S19 – przebieg ósemki zaplanowano dołem. O konstrukcji nawierzchni będzie decydował wykonawca. W sumie w ramach zadania powstać ma 10 obiektów inżynierskich, w tym dwa nad rzekami Supraśl i Biała. Wybudowany ma być także wiadukt kolejowy.

Termin składania ofert wyznaczono na 14 kwietnia. Inwestor planuje, ze umowa zostanie zawarta w drugim półroczu. Jeśli to się uda, rok później powinien być złożony wniosek o wydanie ZRID. Budowa powinna mieć swój finał w 2024 roku.

To pierwszy przetarg na realizację podlaskiej części S19. GDDKiA jeszcze w pierwszym półroczu planuje ogłosić postępowania na blisko 50 kilometrów Via Carpatii w tym regionie. Będą to odcinki: Krynice –Dobrzyniewo, Białystok Zachód – Księżyno, Księżyno – Białystok Południe (z ponad 13-kilometrowym odcinkiem DK-65 Kudrycze – Kuriany – Grabówka) oraz Białystok Południe – Ploski.

Na kolejnych 68 km przetargi mają ruszyć w II półroczu. Będą to odcinki: Ploski – Haćki, Haćki – Bielsk Podlaski Zachód (z 6-kilometrowym odcinkiem DK-66 w Bielsku Podlaskim), Bielsk Podlaski Zachód –Boćki, Boćki – Osmola, Osmola – Leszczka i Leszczka – Chlebczyn (na terenie woj. mazowieckiego). Przed końcem roku ma też być ogłoszony przetarg na 17-kilometrowy odcinek Kuźnica – Sokółka Północ.

Via Carpatia połączy, wzdłuż wschodniej granicy naszego kraju, państwa bałtyckie z południem Europy. Pobiegnie od przejścia granicznego z Białorusią w Kuźnicy Białostockiej, dalej w pobliżu Białegostoku następnie przez Lublin aż do granicy ze Słowacją w Barwinku. W sumie na terenie Polski Via Carpatia będzie miała ok. 700 km.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony