Partnerzy serwisu:

GDDKiA stawia na BIM w przetargu na budowę obwodnicy Zatora

Leonard Dolecki 13.07.2018

GDDKiA stawia na BIM w przetargu na budowę obwodnicy Zatora
fot. Budimex
Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy miejscowości Zator w ciągu drogi krajowej nr 28. Trasa ma mieć ponad 2 km długości.
Przetarg

Inwestycja jest prowadzona w formule „projektuj i buduj”. Obowiązkiem wykonawcy będzie sporządzenie dokumentacji projektowej dla obwodnicy miejscowości Zator o długości 2,1 km. Następnie przeprowadzi on prace budowlane.
 
Czas realizacji zadania ma wynosić maksymalnie 36 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Na oferty zamawiający czeka do 20 sierpnia br. Podczas ich oceny będzie on brał pod uwagę takie aspekty jak: cena (40%), obieg informacji w środki CDE (10%), przedmiarowanie z modelu BIM 3D (10%), sprzęt wykonawcy (10%), personel wykonawcy (13%), równość podłużna nawierzchni (8%) oraz właściwości przeciwpoślizgowe nawierzchni (9%).

GDDKiA próbuje nowoczesnej technologii

Przedsięwzięcie ma być prowadzone przy wykorzystaniu technologii BIM. Jest to projekt pilotażowy dla GDDKiA w tej kwestii. Według informacji z lutego br. – zamawiający chce w ten sposób zdobyć doświadczenia, które posłużą dalszym implementacjom BIM w zamówieniach publicznych.

Inwestor liczy, że zastosowanie nowoczesnej technologii finalnie wpłynie na wzrost efektywności wydatkowania środków publicznych w całym cyklu życia obiektów budowlanych.

Decyzja o przeprowadzeniu pilotażowego projektu BIM na obwodnicy Zatora zapadła pod koniec ub. roku. Building Information Modeling jest nowoczesną technologią, w której stosuje się trójwymiarowe, cyfrowe modele obiektów, uwzględniające wszystkie niezbędne informacje, do wykorzystanie na każdym etapie inwestycji: od projektu przez realizację po odbiór prac.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obwodnice
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony