Partnerzy serwisu:

GDDKiA szuka doradcy dla drogowych projektów PPP

ep. 24.02.2020

GDDKiA szuka doradcy dla drogowych projektów PPP
fot. pixabay.com/geralt
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szuka ekspertów, którzy będą chętni doradzać przy projektach drogowych realizowanych w formule PPP. Chodzi zarówno o projekty, które będą realizowane w przyszłości, jak i te istniejące.
Usługi o charakterze ekonomiczno-finansowym mają być świadczone w odniesieniu do autostrady A2 (mowa o istniejącym odcinku koncesyjnym), projektów drogowych wskazanych przez zamawiającego jako potencjalnie możliwe do realizacji w modelu partnerstwa publiczno – prywatnego oraz innych wskazanych przez zamawiającego dróg krajowych w toku realizacji umowy z partnerem prywatnym.

Zadaniem wykonawcy będzie m.in. bieżące wsparcie zamawiającego w relacjach kontraktowych z koncesjonariuszami autostrady A2, przygotowywanie analiz i opracowań koniecznych do podjęcia decyzji przez stronę publiczną, analiza modeli finansowych, a także przygotowywanie stanowisk negocjacyjnych oraz udział w negocjacjach dotyczących zmian do umów koncesyjnych.

Ekspert, z którym będzie współpracować GDDKiA będzie także uczestniczył w sporządzaniu lub ocenie umów kredytowych, umów zabezpieczeń zobowiązań finansowych i rozliczeń na wypadek nieważności umów bezpośrednich między Skarbem Państwa i podmiotami finansującymi.

Wyłoniony podmiot pomoże także w opracowaniu warunków finansowych projektów drogowych i ocenie ofert w aspekcie finansowym.

Usługi miałyby być świadczone przez 36 miesięcy. Termin składania ofert mija 30 marca.

Na dziś wiadomo, że publiczny inwestor drogowy ma w planach realizację w formule PPP czterech przedsięwzięć drogowych: tj. trzech odcinków drogi ekspresowej S6 – obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej, odcinka Koszalin – Bożepole Wielkie oraz zachodniej obwodnicy Szczecina. Do realizacji we współpracy z prywatnym partnerem wytypowana została także droga ekspresowa S10 między Toruniem i Bydgoszczą.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony