Partnerzy serwisu:

GDDKiA szuka następcy Energopolu na obwodnicy Przecławia i Warzymic. Będą zmiany

Redakcja/GDDKiA 11.07.2020

GDDKiA szuka następcy Energopolu na obwodnicy Przecławia i Warzymic. Będą zmiany
Fot. Google Maps
Rusza przetarg na dokończenie obwodnicy Przecławia i Warzymic w ciągu drogi krajowej nr 13. Wykonawca będzie miał za zadanie opracować brakujące projekty wykonawcze i wykonać roboty budowlane na inwestycji. Ogłoszenie zostało wysłane Do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Chodzi o 4,2 km drogi. Odcinek, dla którego został ogłoszony przetarg na realizację, będzie się rozpoczynał od ronda Hakena do przecięcia z obecną DK-13 w rejonie skrzyżowania do miejscowości Siadło Górne. Na drodze powiatowej między Przecławiem a Ustowem powstanie węzeł drogowy Przecław.

 

Droga na południe od miejscowości Przecław włączy się w obecny przebieg DK-13. Ten fragment obwodnicy umożliwi wyprowadzenie ruchu tranzytowego z miejscowości Przecław i Warzymice, dzięki czemu skończą się zatory drogowe na obecnym przebiegu DK13. Będzie to dwujezdniowa droga klasy GP o dwóch pasach ruchu w każdą stronę.

Pierwotnym wykonawcą obwodnicy Przecławia i Warzymic Energopol Szczecin, ale kontrakt nie został zrealizowany – umowa z wykonawcą została rozwiązana w grudniu ub. roku. Do tego czasu opracowana została dokumentacja i uzyskana decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Prace budowlane nie zostały jednak rozpoczęte. Trzeba było znaleźć nowego wykonawcę.

Konieczność znalezienia nowego wykonawcy zbiegła się w czasie z wpisaniem do Programu budowy 100 obwodnic obwodnicy Kołbaskowa, która będzie kontynuacją obwodnicy Przecławia i Warzymic. Wystąpiła konieczność wprowadzenia zmian w obszarze węzła łączącego obie inwestycje – informuje GDDKiA.

Część obwodnicy od Siadła Górnego do węzła Szczecin Zachód będzie w przyszłości częścią Zachodniej Obwodnicy Szczecina w ciągu S6, dla której obecnie wykonywana jest dokumentacja koncepcyjna. W tym miejscu również przewidziane są pewne korekty w projekcie.

Dlatego, jak wyjaśnia inwestor, zapadła decyzja o podziale inwestycji na dwa etapy. Etap północny, który będzie realizowany zgodnie z obecnym projektem budowlanym i etap południowy, dla którego dokumentacja będzie podlegała aktualizacji.

Kontrakt z Energopolem był zawarty wiosną 2018 roku. Był wart 140,4 mln zł i dotyczył budowy drogi o długości 6,5 km.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony