Partnerzy serwisu:

GDDKiA szuka następcy Toto na S5 Poznań – Wronczyn

Elżbieta Pałys 10.07.2019

GDDKiA szuka następcy Toto na S5 Poznań – Wronczyn
fot. GDDKiA
Ruszył przetarg na wybór firmy, która dokończy drogę ekspresową S5 na odcinku Poznań – Wronczyn. Chodzi o fragment niedokończony przez konsorcjum na czele z firmą Toto Construzioni Generali. Prace dotyczą jezdni lewej – uzupełnienia tego, co pozostało po oddaniu drogi do ruchu pod koniec grudnia 2018 roku.
Mowa o inwestycji obejmującej budowę ok. 15,5 km drogi ekspresowej od węzła na autostradzie A2 w Poznaniu do Wronczyna. Na początku czerwca wykonawca zszedł z budowy, która była już bardzo bliska finału. Kilka dni później, po tym jak wykonawca nie reagował na wezwania do powrotu na plac budowy, umowę wypowiedziała także GDDKiA.

Teraz ruszył przetarg na uzupełnienie robót na jezdni lewej niewykonanych przed oddaniem do ruchu w dniu 29 grudnia ub. roku drogi ekspresowej S5 na odcinku Poznań – Wronczyn.

Jak informuje GDDKiA, wykonanie prac będzie możliwe dopiero wtedy, kiedy ruch zostanie przełożony na jezdnię prawą, na której prace mają się wkrótce zakończyć, a sierpniu ma nastąpić przełożenie ruchu. – Wówczas wykonawca wyłoniony w postępowaniu przetargowym będzie mógł dokończyć prace na jezdni lewej &ndash informuje Alina Cieślak, rzecznik prasowa GDDKiA Poznań.

W pierwszym etapie, na który inwestor przewiduje 60 dni, do wykonania jest zakres prac obejmujący m.in.: odtworzenie trasy i punktów wysokościowych, pomiar powykonawczy zrealizowanych obiektów inżynierskich, oznakowanie poziome w ciągu głównym S5 oraz na drogach poprzecznych w ciągu obiektów inżynierskich, oznakowanie pionowe wraz z elementami bezpieczeństwa ruchu drogowego, montaż barier ochronnych, wykonanie przeciwspadków na obiektach inżynierskich, a także ekranów przeciwolśnieniowych.

W drugim etapie prac do wykonania są: ogrodzenie drogowe wraz z bramami i furtkami, ekrany akustyczne, płotki herpetologiczne, kanalizacja (teletechnika) na potrzeby utrzymania drogi oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Na ten etap przewidziano maksymalnie 90 dni.

GDDKiA w Poznaniu czeka na oferty do 22 lipca. Propozycje wykonawców będą oceniane z uwzględnieniem kryteriów: cena – 60 proc. oraz skrócenie terminu realizacji etapu I o 7 dni – 10 proc. skrócenie terminu realizacji etapu II o 14 dni – 20 proc., skrócenie terminu realizacji dla poszczególnych elementów – 9 proc. W jednym procencie znaczenie będzie miała realizacja przedmiotu zamówienia przy udziale osób bezrobotnych.

Dwie jezdnie na tym odcinku, w standardzie drogi ekspresowej, mają być gotowe w IV kwartale tego roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony