Partnerzy serwisu:

GDDKiA szykuje rozbudowę kolejnego odcinak DK-79

Redakcja/inf. pras. 19.10.2021

GDDKiA szykuje rozbudowę kolejnego odcinak DK-79
fot. GDDKiA Warszawa
Ruszył przetarg na wykonanie koncepcji rozbudowy drogi krajowej nr 79 pomiędzy Aleksandrówką i Garbatką. Mowa o odcinku liczącym ponad 10 km.
Zadaniem projektanta będzie opracowanie koncepcji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla fragmentu trasy nr 79 od miejscowości Aleksandrówka do Garbatki (na południe od Kozienic).Wyświetl większą mapę

Jak informuje GDDKiA, w ramach zlecenia analizie ma być poddane dostosowanie tego odcinka do parametrów trasy GP. W planach jest także budowa nowej konstrukcji drogi, budowa/przebudowa dróg do obsługi terenów przyległych, chodników i ciągów pieszo-rowerowych oraz zatok autobusowych.

Termin otwarcia ofert wyznaczono na 23 listopada 2021 r.

To nie jedyne plany dotyczące poprawy parametrów drogi krajowej nr 79. Warszawska GDDKiA planuje poprawić bezpieczeństwo na trasie od Góry Kalwarii do granicy województwa mazowieckiego.

Droga ma być poszerzona, a konstrukcja jezdni wzmocniona. Powstać mają nowe chodniki, drogi przeznaczone wyłącznie dla ruchu mieszkańców, będą także drogi dojazdowe do posesji i obiektów użyteczności publicznej.

Powstaną skanalizowane skrzyżowania i przejścia dla pieszych. Obecnie przygotowywana jest dokumentacja dla odcinków: Góra Kalwaria – Mniszew, Mniszew – Magnuszew, Magnuszew – Ryczywół, Obwodnica Ciepielowa, Ciepielów – Lipsko i Lipsko – granica województwa. W sumie to ok. 52 km.

Podpisano także umowę na zaprojektowanie i budowę 6,4-km obwodnicy Lipska oraz na przebudowę odcinka od skrzyżowania z ul. Energetyczną do skrzyżowania z ul. Syrenki w Piasecznie.

Trwa przetarg na zaprojektowanie i rozbudowę liczącego 7,7 km odcinka od Garbatki do Wilczowoli, a w przygotowaniu są materiały do ogłoszenia przetargu na wybór projektanta, który wykona koncepcję rozbudowy i uzyska decyzję środowiskową dla 11,5 km drogi pomiędzy Piasecznem a Górą Kalwarią, którą omijamy już obwodnicą.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony