Partnerzy serwisu:

GDDKiA w Katowicach szuka dyrektora

Elżbieta Pałys 12.03.2019

GDDKiA w Katowicach szuka dyrektora
fot. GDDKiA
Michał Mendrok nie jest już dyrektorem oddziału GDDKiA w Katowicach. Dyrekcja wszczęła nabór na jego następcę.
Zgodnie z informacją o naborze na stanowisko dyrektora oddziału GDDKiA w Katowicach, poszukiwana jest osoba z wykształceniem wyższym technicznym z co najmniej 7-letnim stażem pracy, w tym 3 lata na stanowisku kierowniczym. Wymagane jest także minimum pięcioletnie doświadczenie zawodowe w przygotowaniu lub realizacji inwestycji drogowych lub w zarządzaniu drogami.

Kandydat musi mieć wiedzę m.in. z zakresu przepisów prawnych dotyczących utrzymania i ochrony dróg, a także procesu przygotowania i realizacji inwestycji drogowych. Dobrze, jeśli będzie dysponowała uprawnieniami budowlanymi do projektowania lub wykonawczymi w zakresie dróg i/lub mostów oraz będzie miała doświadczenie w administracji drogowej, zarządzaniu lub utrzymaniu infrastruktury drogowej. Wśród wymagań dodatkowych jest także doświadczenie w zarządzaniu projektami i komunikatywna znajomość języka angielskiego.

Nowy dyrektor ma zastąpić Michała Mendroka, który od ok. dwóch tygodni nie pełni już funkcji szefa śląskiego oddziału GDDKiA. Mendrok dyrektorem tej jednostki był od maja 2018 roku (wówczas zastąpił Przemysława Juszczyka). Wcześniej  kierował także oddziałem w latach 2016-2017.

Obecnie obowiązki szefa oddziału pełni Marek Niełacny, zastępca dyrektora oddziału ds. zarządzania drogami i mostami.

Do najważniejszych inwestycji, które prowadzi obecnie oddział GDDKiA w Katowicach należy autostrada A1. W budowie są odcinki pomiędzy Pyrzowicami a Częstochową. Powinny być gotowe w tym roku. Obecnie szczególnie problematyczny jest odcinek F realizowany przez konsorcjum na czele z Salini, gdzie prace od dawna postępują wolniej niż oczekiwałby inwestor. Ostatnio dodatkowo pojawiły się informacje o problemach z płatnościami dla podwykonawców tego odcinka – część z nich przejęła GDDKiA.

Na ostatni odcinek w ramach części od Tuszyna do Częstochowy ma podpisaną umowę z wykonawcą w trybie zaprojektuj i wybuduj.

Na wybór wykonawcy czeka także odcinek S1 Przybędza – Milówka – obejście Węgierskiej Górki. W tym przypadku trwający już ponad rok utknął w sądzie. Jeden z wykonawców zaskarżył wyrok Krajowej Izby Odwoławczej, która z kolei nakazała zamawiającemu unieważnić wcześniejsze rozstrzygnięcie. Na dziś rozstrzygniecie jest nieważne, ale GDDKiA, przed ponownym wyborem oferty najkorzystniejszej, musi poczekać co w tej sprawie orzeknie sąd.

Obecnie poszukiwany jest także kandydat na stanowisko dyrektora GDDKiA w Bydgoszczy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony