Partnerzy serwisu:

GDDKiA wybiera nadzorcę budowy S14

Leonard Dolecki 09.07.2018

GDDKiA wybiera nadzorcę budowy S14
fot. GDDKiA
Łódzki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wybrał najkorzystniejsze oferty w przetargu na nadzór budowy dwóch odcinków Zachodniej Obwodnicy Łodzi w ciągu drogi ekspresowej S14. Obie złożyło Biuro Usług Inwestycyjnych z Łodzi.
Nadzór za ponad 12 mln zł

Budowa Zachodniej Obwodnicy Łodzi została podzielona na dwa odcinki. Najkorzystniejsze oferty na nadzór ich realizacji złożyło Biuro Usług Inwestycyjnych z Łodzi. Obie te propozycje mają taką samą wartość równą 6,292 mln zł.

Przetarg w „martwym punkcie”

Na najkorzystniejsze oferty w przetargu na projekt i budowę tego odcinka S14 nadal czekamy. Listę propozycji złożonych zamawiającemu poznaliśmy już w listopadzie 2017 roku.

W kwietniu br. mówiono, że umowa na tę drogę ma zostać podpisana w połowie czerwca br., a najkorzystniejsze oferty mieliśmy poznać w połowie maja br. Przetarg napotkał jednak problemy, co poskutkowało tym, że nadal nie znamy nawet najlepszych propozycji. Aktualnie trwają procedury odwoławcze.

Ważna droga

Zachodnia Obwodnica Łodzi w ciągu S14 liczy 28,5 km. Podzielono ją na dwa odcinki inwestycyjne. Pierwszy z nich prowadzi od węzła „Łódź Lublinek” do węzła „Łódź Teofilów”. Drugi to fragment od węzła „Łódź Teofilów” (bez węzła) do drogi krajowej nr 91 w miejscowości Słowik.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony