Partnerzy serwisu:

GDDKiA wybrała najkorzystniejszą ofertę na węzeł Niepołomice

Leonard Dolecki 05.07.2018

GDDKiA wybrała najkorzystniejszą ofertę na węzeł Niepołomice
fot. GDDKiA
Małopolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wybrał najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę węzła Niepołomice w ciągu autostrady A4. Mimo ceny przewyższającej budżet inwestora o ok. 10 mln zł za najlepszą uznana została propozycja konsorcjum firm Trakcja PRKiI i AB Kauno Tiltai.
Nowa próba

Jest to kolejny przetarg na budowę węzła Niepołomice. Wcześniej budżet opiewał na 27,8 mln zł, a do zamawiającego trafiły oferty, których ceny zaczynały się od ok. 41 mln zł.

Nowy przetarg różni się od poprzedniego tym, że teraz zwycięzca postępowania będzie miał możliwość optymalizacji projektu. Taka zmiana została wprowadzona aby inwestycja tym razem mogła zmieścić się w zaplanowanym budżecie.

Za najkorzystniejsza ofertę uznana została ta, która miała najniższą cenę. Złożyło ją konsorcjum Trakcja PRKiI oraz AB Kauno Tiltai z Litwy. Propozycja została wyceniona na 41,840 mln zł przy budżecie zamawiającego wartym 31,628 mln zł. Pozostałe oferty złożyli Eurovia Polska – 42,764 mln zł oraz Strabag Infrastruktura Południe – 48, 809 mln zł. Wszyscy wykonawcy zadeklarowali wykonanie zadania w ciągu 15 miesięcy.

Połączenie autostrady z drogą wojewódzką

Przetarg przewiduje znalezienie firmy, która podejmie się budowy węzła drogowego w ciągu autostrady A4 Kraków – Tarnów na odcinku węzeł Kraków Wieliczka – węzeł Targowisko. Zadanie obejmuje również rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 964, przebudowę infrastruktury technicznej oraz zmianę przebiegu potoków Podłężanka i Zakrzowianka.

Wyświetl większą mapę

Obecnie droga wojewódzka przebiega pod wiaduktem autostradowym, bez możliwości wjazdów i zjazdów na A4. Dostęp do autostrady przez nowy węzeł stworzy dogodny dojazd do strefy ekonomicznej i umożliwi sprawniejszą obsługę generowanego przez nią ruchu. Codziennie do strefy dojeżdża 870 pojazdów ciężarowych i około 4300 samochodów osobowych – czytamy w komunikacie prasowym.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony