Partnerzy serwisu:

GDDKiA zamawia dokumentację dla obwodnicy Kostrzyna nad Odrą

Elżbieta Pałys 02.07.2018

GDDKiA zamawia dokumentację dla obwodnicy Kostrzyna nad Odrą
fot. Kondzio1990, commons.wikimedia.org, GNU FDL
Ruszył przetarg na opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla obwodnicy Kostrzyna nad Odrą w województwie lubuskim. Obejście przygranicznego miasta ma powstać w ciągu drogi krajowej nr 31.
Obwodnica Kostrzyna to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od dawna. Długo nie znajdowała ona swojego miejsca na liście rządowych priorytetów i nadal nie ma jej w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. W marcu tego roku zatwierdzony został jednak program inwestycyjny dla tego zadania. Pozwala on to by rozpocząć przygotowania do budowy tej trasy.Wyświetl większą mapę

W ramach ogłoszonego właśnie przetargu ma powstać studium techniczno – ekonomiczno – środowiskowe wraz z elementami koncepcji programowej i materiałami do decyzji środowiskowej.

Wykonawca opracowań będzie się opierał, jako na materiale poglądowym, na studium lokalizacyjnym wykonanym w roku 2008. Zawarty tam tzw. wariant 4 ma być jednym z wariantów, które zostaną zaprezentowane w ramach zamawianych opracowań, przy czym zadaniem wybieranego wykonawcy będzie wskazanie ilości i typów skrzyżowań.

Na oferty inwestor czeka do 20 sierpnia. Będzie oceniał cenę – 60 pkt, doświadczenie projektanta drogowego – 10 pkt, doświadczenie projektanta mostowego – 10 pkt, doświadczenie kierownika zespołu środowiskowego – 10 pkt oraz zawodową integrację osób – 10 pkt.

GDDKiA na realizację zamówienia ma przygotowaną kwotę 1,930 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony