Partner serwisu

GDDKiA zbiera opinie o tablicach STOP - Zły kierunek

inf. pras 15.08.2022

GDDKiA zbiera opinie o tablicach STOP - Zły kierunek
fot. GDDKia
Od ubiegłego roku przy drogach szybkiego ruchu montowane są tablice „STOP - Zły kierunek”. Teraz GDDKiA chce poznać opinie kierowców na ich temat.
Od czasu do czasu niestety słyszymy o przypadkach poruszania się po drogach szybkiego ruchu pod prąd. Mimo stosownego oznakowania i samego układu jezdni, który wymusza prawidłową jazdę, niektórzy kierujący pojazdami łamią przepisy i stwarzają ogromne zagrożenie w ruchu drogowym - dla innych, jak i samych siebie.

Dlatego w marcu i kwietniu br. zamontowanych zostało ponad 100 tablic przy drogach na terenie kilku województw. - Skorzystaliśmy z rozwiązań stosowanych w Austrii, Niemczech, Słowacji czy Chorwacji. Charakterystyczne duże żółte tablice, z napisem „STOP Zły kierunek” i symbolem dłoni z umieszczonym na niej piktogramem znaku zakaz wjazdu, już w ubiegłym roku ustawiliśmy m.in. przy autostradzie A4 na węzłach Opole Zachód, Rzeszów Północ i Przemyśl. Tablice pojawiły się również na łącznicy węzła Głogów Południe na drodze ekspresowej S3 oraz w dwóch punktach na węźle Świlcza na S19 - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Teraz Dyrekcja chce poznać opinie kierowców o nowym oznakowaniu. Czy jest ono czytelne? Czy tablice w ogóle są potrzebne? Ankietę można wypełnić tutaj: https://forms.office.com/r/p5pt5eEXKA 

Termin zbierania odpowiedzi został wydłużony do końca sierpnia.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony