Partnerzy serwisu:

GDDKiA zleci roboty na węźle Kijewo. Chodzi o były kontrakt Energopolu

Elżbieta Pałys 29.07.2020

GDDKiA zleci roboty na węźle Kijewo. Chodzi o były kontrakt Energopolu
fot. GDDKiA
Rusza kolejny przetarg związany z kontynuacją prac przy rozbudowie węzła Kijewo w ramach rozbudowy drogi S3/A6 na odcinku od węzła Kijewo (z węzłem) do węzła Rzęśnica. To kolejny przetarg związany z tą inwestycją.
Mowa o węźle łączący autostradę A6 z drogą krajową nr 10. Krzyżuje się tu ruch z kierunku Bydgoszczy i centralnej Polski w stronę granicy z Niemcami w Kołbaskowie, a także – za pośrednictwem drogi S3 – w stronę Świnoujścia i południa Polski (w stronę granicy z Czechami). To także węzeł ważny dla aglomeracji szczecińskiej.

Powstający węzeł zastąpi ten, który został wybudowany jeszcze w latach 30. ubiegłego wieku i nie przystaje do obecnych warunków ruchu – chodzi o brak lub nienormatywność pasów włączeń i wyłączeń. Przebudowy wymagała także jezdnia A6, której nawierzchnia została wykonana ponad 80 lat temu.

Kontrakt pierwotnie realizował Energopol Szczecin, ale – podobnie jak inne umowy zawarte przez tę firmę z GDDKiA – został rozwiązany.

Zadanie jest kontynuowane w podziale na mniejsze zakresy.

Teraz GDDKiA szuka wykonawcy, który dokończy prace obejmujące m.in. wszystkie roboty w zakresie prawej jezdni drogi krajowej nr 10, a także wiaduktu WD-1P, łącznicy A1, B1, C1, C2, D1 i D2. Trzeba także dokończyć autostradę A6 (w tym rozbiórka i przekruszenie betonowej nawierzchni) wraz z jezdniami zbierająco-rozprowadzającymi lewej i prawej, ogrodzeniami i nasadzeniami.

Obecnie trwają już prace związane z kontynuacją rozbudowy węzła. Prowadzi je m.in. Strabag, którego zadaniem jest dokończeniem jezdni północnej DK-10. GDDKiA zleciła też prace firmie KBI z Katowic, która realizuje prace związane z dokończeniem wiaduktu w ciągu tej samej jezdni prowadzącej ruch w stronę Szczecina.

Oferty w ogłoszonym przetargu można składać do 31 sierpnia a na wykonanie zadania będzie 15 miesięcy.


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony