Partnerzy serwisu:

GDOŚ jeszcze nie podjął decyzji w sprawie przekopu Mierzei

ep. 29.02.2020

GDOŚ jeszcze nie podjął decyzji w sprawie przekopu Mierzei
fot. mat.pras NDI/Besix
Skomplikowanym charakterem sprawy Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska tłumaczy kolejne przedłużenie terminu na rozpatrzenie odwołań od decyzji środowiskowej dla przekopu przez Mierzeję Wiślaną.
Odwołanie od decyzji wydanej w grudniu 2018 roku będzie – według aktualnej informacji – rozpatrzone w terminie do 31 maja br. Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska poinformował, że nie będzie to możliwe we wcześniej wskazanym terminie – ten, już wcześniej przedłużany, minął 28 lutego.

Powodem – jak wskazano – jest skomplikowany charakter sprawy. Jeszcze jesienią ub. roku GDOŚ informował, że zebrany już został cały materiał dowodowy w tej sprawie.

Decyzja wydana przez RDOŚ w Olsztynie ma rygor natychmiastowej wykonalności. Umożliwiło to wybór wykonawcy pierwszego etapu prac związanych z planowaną budową kanału żeglugowego pomiędzy Zatoką Gdańską i Zalewem Wiślanym.

Prace już trwają. Ich wykonawcą, na zlecenie Urzędu Morskiego w Gdyni, jest polsko-belgijskie konsorcjum NDI oraz Besix.

Prowadzone są m.in. prace porządkowe oraz przygotowawcze, związane z wykonaniem nabrzeża rozładunkowego, zlokalizowanego w części morskiej przekopu oraz gromadzenie materiałów potrzebnych do wykonanie nabrzeża. Przez najbliższe miesiące prowadzone będą prace ziemne.

Nabrzeże południowe (rozładunkowe) oraz część nabrzeża kanału żeglugowego, które wykonawca chce wykonać w pierwszej kolejności ma umożliwić dostawy materiałów budowlanych z wykorzystaniem drogi morskiej.

Cała inwestycja związana z przekopem ma być wykonana do 2022 roku. Jej efektem będzie kanał żeglugowy o długości 1 km i 5 metrach głębokości. Celem jest umożliwienie wpływania do portu w Elblągu jednostek o zanurzeniu do 4 metrów, długości do 100 metrów oraz szerokości 20 metrów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony