Partnerzy serwisu:

GDOŚ potrzebuje więcej czasu na analizę przekopu przez Mierzeję

Elżbieta Pałys 24.04.2019

GDOŚ potrzebuje więcej czasu na analizę przekopu przez Mierzeję
Fot. Google Maps
Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska rozpatruje odwołania od decyzji środowiskowej dla przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Właśnie poinformowała, że potrzebuje więcej czasu na załatwienie sprawy. Ma ją zakończyć do 28 czerwca.
Jak podano, powodem wydłużenia czasu jest konieczność przeprowadzenia dodatkowego postępowania wyjaśniającego.

Decyzja dla inwestycji pod nazwą Droga wodna łącząca Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską – lokalizacja Nowy Świat została wydana 5 grudnia ub. roku przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Olsztynie. Nadano jej rygor natychmiastowej wykonalności.

Do GDOŚ wpłynęły odwołania dotyczące samej decyzji, jak i trybu natychmiastowego. W tym drugim przypadku GDOŚ już się wypowiedziała – instytucja odwoławcza utrzymała w mocy rygor natychmiastowy.

Natomiast co do samej decyzji będzie jeszcze procedować przez około dwa miesiące.

W ramach inwestycji związanej z przekopem powstać ma kanał żeglugowy o długości 1,3 km długości i głębokości 5 metrów. Dzięki niej możliwe ma być wpływanie do portu w Elblągu jednostek o parametrach morskich, tj. zanurzeniu do 4 m, długości 100 m i szerokości 20 m.

Inwestycja ma być gotowa do 2022 roku. Obecnie trwa przetarg na pierwszy etap prac budowlanych. Niedawno przedłużono termin składania ofert na 8 maja, co wiąże się z odwołaniem od zmienionej specyfikacji istotnych warunków zamówienia. KIO jeszcze nie rozpatrzyła sprawy.

Koszt inwestycji wstępnie szacowano na 880 mln zł.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony