Partnerzy serwisu:

GDOŚ wkrótce rozstrzygnie sprawę Mierzei Wiślanej

ep. 07.11.2019

GDOŚ wkrótce rozstrzygnie sprawę Mierzei Wiślanej
fot. RI
Jest już cały materiał dowodowy dotyczący postępowania odwoławczego w sprawie przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Wkrótce powinno być wydane ostateczne rozstrzygnięcie.
Chodzi o odwołanie od decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską wydanej w grudniu 2018 roku. Niedawno informowaliśmy o możliwości składania uwag do zebranego materiału. Teraz Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska poinformował, że strony postępowania mogą się zapoznać z aktami sprawy oraz wypowiedzieć się co do zebranych materiałów i dowodów oraz zgłoszonych żądań.

Ostateczne rozstrzygnięcie w tej sprawie nastąpi nie wcześniej niż w ciągu 7 dni od ogłoszenia o zabranych dowodach.

Inwestycja, której dotyczy postepowanie jest już w fazie realizacji – umowa między Urzędem Morskim w Gdyni a konsorcjum N.V. Besix oraz NDI została podpisana na początku października, a krótko później wykonawca wszedł na plac budowy.

Realizowane obecnie prace to pierwszy etap inwestycji. Wkrótce mają być ogłoszone przetargi na kolejne etapy prac, w tym roboty obejmujące prace na rzece Elbląg, wraz z obudową brzegów oraz robotami czerpalnymi, a także budowę mostu w Nowakowie.

Potem poszukiwany ma być wykonawca dla zrealizowania robót pogłębiarskich na Zalewie Wiślanym.

Obecnie trwa także przetarg na pełnienie nadzoru autorskiego nad pierwszym etapem prac.

W ramach tzw. przekopu przez mierzeję powstać ma m.in. kanał żeglugowy o głębokości 5 m, maksymalnej szerokości użytkowej ok. 120 m i długości ok. 1350 m.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony