Partner serwisu

Gdynia przebuduje ulicę Nowowiczlińską

Przemysław Farsewicz 25.07.2022

Gdynia przebuduje ulicę Nowowiczlińską
fot. Google Maps
Gdynia rozpisała przetarg na przebudowę i rozbudowę ulicy Nowowiczlińskiej. Roboty mają objąć odcinek tuż przy stacji Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Gdynia Karwiny. Zyskać na znaczeniu ma transport publiczny, piesi oraz rowerzyści.
Przedmiotem przetargu jest rozbudowa ulicy Nowowiczlińskiej oraz powiązanych z nią ulic bocznych. Projekt szumnie nazwano „Budowa węzła integracyjnego transportu publicznego przy przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Gdynia Karwiny”. Prace obejmą odcinek o długości 1,1 km od skrzyżowania z ul. Rdestową do wyjazdu z istniejącej stacji paliw po lewej stronie ul. Nowowiczlińskiej przed skrzyżowaniem z ul. Chwaszczyńską.

Przebieg w planie ul. Nowowiczlińskiej pozostaje bez zmian w stosunku do stanu istniejącego. Po przebudowie trasy zachowana zostanie prędkość 50 km/h. Droga wzbogaci się o nowe chodniki oraz drogę rowerową o szerokości 2,5 metra i długości ok 900 metrów. Nowa droga rowerowa będzie przeprowadzona nad częścią istniejącej komory ciepłowniczej, której stan techniczny pozwala na zachowanie jej bez dodatkowego wzmocnienia. Zaplanowano korektę krawężników na skrzyżowaniu z ul. Rdestową i Lukrecjową., przebudowę urządzeń organizacji i bezpieczeństwa ruchu, jak oznakowania, barier ochronnych, balustrad, sygnalizacji świetlnej.

Na jednym odcinku ul. Nowowiczlińskiej zaprojektowano poszerzenie jezdni w km 0,639.94 – km 0,762.9 (strona lewa), które w przyszłości zostanie wykorzystane jako pas dla prawoskrętu w łącznicę węzła Gdynia Wielki Kack. Powstanie również przystanek komunikacji miejskiej w postaci zatoki autobusowej jako poszerzenie istniejącej jezdni.

Droga składać się będzie z 3,5-metrowego pasa ruchu oraz 3,5-metrowego pasa dla autobusów na długości 290-metrów. Obecnie na odcinku od skrzyżowania z ul. Rdestową do wiaduktu Obwodnicy Trójmiasta ul. Nowowiczlińska posiada jedną jezdnię o szerokości 7.5 m. W ramach prac przewidziano korektę skrzyżowania z wjazdem i wyjazdem na teren istniejącej pętli trolejbusowej. Zdemontowane zostaną stare elementy sieci trakcyjnej – 2 słupy, 1270 m przewodów, izolatorów i jedną zwrotnicę. Zamawiający przewiduje montaż 24 nowych strunobetonowych słupów trakcyjnych, 890 m przewodów i 7 wysięgników.

Projekt „Utworzenie węzła integracyjnego transportu publicznego przy przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej - Gdynia Karwiny" jest współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Termin składania ofert w przetargu określono do 8 sierpnia. Wybór wykonawcy nastąpi po analizie ceny (60 proc.), okresu wykonania robót (10 proc.), okresu gwarancji (10 proc.) oraz doświadczenia osoby wyznaczonej do realizacji zamówienia (20 proc.). Wskazano w zamówieniu rok na realizację prac.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony