Partnerzy serwisu:

Gdynia: Wkrótce kolejne portowe nabrzeże w przebudowie

Leonard Dolecki 25.09.2018

Gdynia: Wkrótce kolejne portowe nabrzeże w przebudowie
fot. LD
Zarząd Morskiego Portu Gdynia (ZMPG) otworzył oferty w przetargu na przebudowę Nabrzeża Słowackiego. Do zamawiającego trafiły cztery propozycje, które mieszczą się zakresie cenowym od 16,5 do 22,02 mln zł, przy budżecie równym ok. 19 mln zł.
Do realizacji zadania zgłosiły się firmy: Stump Hydrobudowa (18,891 mln zł), Energopol Szczecin (22,016 mln zł), Strabag (16,517 mln zł) oraz NDI (18,395 mln zł), przy czym największym doświadczeniem może pochwalić się firma Stupm. Budżet inwestora opiewa na 18,982 mln zł.

ZMPG 10 sierpnia br. otworzyła również oferty w przetargu na wykonanie przebudowy Nabrzeża Włoskiego (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj).

Obie inwestycje realizowane są w ramach szerszego, ubiegającego się o dofinansowanie unijne w ramach POIiŚ 2014-2020, projektu o nazwie: „Pogłębianie toru podejściowego i akwenów wewnętrznych Portu Gdynia – etapy I i III oraz przebudowa nabrzeży w Porcie Gdynia – etapy II i III”, nr 3.2-10.

Jedno z zadań w ramach tego projektu dotyczy pogłębiania toru podejściowego i akwenów wewnętrznych portu. W związku z realizacją robót czerpalnych do rzędnej -16,00 m w Kanale Portowym oraz akwenach portowych niezbędna stała się przebudowa przyległych do Kanału nabrzeży, których dotychczasowe konstrukcje nie pozwalają na taką głębokość. Stąd Zarząd Portu prowadzi prace nad odpowiednim zabezpieczeniem Nabrzeża Słowackiego, Nabrzeża Włoskiego i - w dalszej kolejności - Nabrzeża Norweskiego.

Jak zapowiada Port Gdynia – w najbliższym czasie ogłoszony zostanie kolejny przetarg – tym razem na przebudowę Nabrzeża Norweskiego.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony