Partnerzy serwisu:

Gdzie naładujemy elektryka, zatankujemy gaz ziemny lub wodór? Jest projekt

Elżbieta Pałys 16.05.2018

Gdzie naładujemy elektryka, zatankujemy gaz ziemny lub wodór? Jest projekt
fot. Pixabay
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczyna konsultacje projektu planu lokalizacji ogólnodostępnych stacji ładowania, stacji gazu ziemnego oraz punktów tankowania wodoru. Przez dwa miesiące czeka na opinie do przedstawionego projektu od podmiotów związanych z dystrybucją.
Obowiązki w zakresie przygotowania planu stacji ładowania pojazdów z alternatywnym napędem nakłada na Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych z 11 stycznia 2018 r. Zgodnie z art. 32 tej ustawy Generalny Dyrektor powinien przedstawić plan lokalizacji ogólnodostępnych stacji ładowania, stacji gazu ziemnego wzdłuż pozostających w jego zarządzie dróg sieci bazowej TEN-T na okres minimum 5 lat. Może ująć w nim lokalizację punktów tankowania wodoru, jeśli lokalizacja takich punktów będzie uzasadniona potrzebami rozwoju rynku paliw alternatywnych.

Teraz swoją opinię do projektu wyrażą operatorzy systemów dystrybucyjnych elektroenergetycznych, gazowych i wodoru. Ich opinia ma dotyczyć technicznych i ekonomicznych warunków przyłączenia punktów ładowania, stacji gazu ziemnego oraz punktów tankowania wodoru we wskazanych lokalizacjach.

W projekcie planu wskazano 181 lokalizacji. Znajdują się one przy autostradach A1, A2, A4 i A6, a także drogach ekspresowych S1, S3, S7, S8, S17, S61 oraz S19.

Najwięcej proponowanych punktów znajduje się na terenie działania GDDKiA w Łodzi – 29, w Katowicach – 23, a także oddziałów olsztyńskiego i rzeszowskiego – po 18.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
#Wodór w transporcie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony