Partner serwisu

Gdzie naładujemy elektryka, zatankujemy gaz ziemny lub wodór? Jest projekt

Elżbieta Pałys 16.05.2018

Gdzie naładujemy elektryka, zatankujemy gaz ziemny lub wodór? Jest projekt
fot. Pixabay
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczyna konsultacje projektu planu lokalizacji ogólnodostępnych stacji ładowania, stacji gazu ziemnego oraz punktów tankowania wodoru. Przez dwa miesiące czeka na opinie do przedstawionego projektu od podmiotów związanych z dystrybucją.
Obowiązki w zakresie przygotowania planu stacji ładowania pojazdów z alternatywnym napędem nakłada na Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych z 11 stycznia 2018 r. Zgodnie z art. 32 tej ustawy Generalny Dyrektor powinien przedstawić plan lokalizacji ogólnodostępnych stacji ładowania, stacji gazu ziemnego wzdłuż pozostających w jego zarządzie dróg sieci bazowej TEN-T na okres minimum 5 lat. Może ująć w nim lokalizację punktów tankowania wodoru, jeśli lokalizacja takich punktów będzie uzasadniona potrzebami rozwoju rynku paliw alternatywnych.

Teraz swoją opinię do projektu wyrażą operatorzy systemów dystrybucyjnych elektroenergetycznych, gazowych i wodoru. Ich opinia ma dotyczyć technicznych i ekonomicznych warunków przyłączenia punktów ładowania, stacji gazu ziemnego oraz punktów tankowania wodoru we wskazanych lokalizacjach.

W projekcie planu wskazano 181 lokalizacji. Znajdują się one przy autostradach A1, A2, A4 i A6, a także drogach ekspresowych S1, S3, S7, S8, S17, S61 oraz S19.

Najwięcej proponowanych punktów znajduje się na terenie działania GDDKiA w Łodzi – 29, w Katowicach – 23, a także oddziałów olsztyńskiego i rzeszowskiego – po 18.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
#Wodór w transporcie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony