Partnerzy serwisu:

GITD ponownie szuka doradcy od systemu poboru opłat

ep. 21.04.2020

GITD ponownie szuka doradcy od systemu poboru opłat
fot. viatoll.pl
Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił przetarg na świadczenie usług doradczych o charakterze technicznym, technologicznym i biznesowym. Doradztwo jest potrzebne przy budowie, wdrożeniu, eksploatacji i rozwoju krajowego systemu poboru opłat. To drugie postępowanie na te usługi.
GITD od listopada 2018 roku jest operatorem Krajowego Systemu Poboru Opłat Drogowych. To tej instytucji powierzono także prace nad rozbudową systemu. Według zapowiedzi już w roku 2021 obecny system wykorzystujący technologię radiową ma być zastąpiony systemem satelitarnym.

Przetarg na doradztwo przy czynnościach związanych m.in. z rozbudową systemu Inspektorat ogłosił w sierpniu ub. roku W listopadzie otrzymał jedną ofertę wartą 7,662 mln zł przy budżecie określonym na 11,316 mln zł. Złożyło ją konsorcjum firm: Politraffic z Warszawy, Biuro inżynierii Transportu Pracownie Projektowe – Cejrowski&Krych z Poznania oraz Rafał Bednarek z Warszawy. Na początku lutego GITD poinformował, że jedyny oferent nie przedłużył terminu związania ofertą, zatem przetarg został unieważniony.

Teraz rusza nowe postępowanie. Chodzi o świadczenie usług doradczych o charakterze technicznym, technologicznym i biznesowym, na potrzeby zapewnienia skutecznej i efektywnej budowy, wdrożenia, eksploatacji i rozwoju Krajowego systemu Poboru Opłat.

W ramach świadczonych usług wykonawca będzie zobowiązany m.in. do sporządzania opracowań, ekspertyz, udziału w negocjacjach, mediacjach i spotkaniach, przygotowywaniu propozycji rozwiązań, czy elementów dokumentacji przetargowych. Ma także prowadzić prace optymalizacyjne w ramach istniejących procesów.

Łącznie oszacowano, że mowa o 20 tys. godzin pracy ekspertów. Przewidziano jednak możliwość zlecenia podobnego zakresu prac w późniejszym okresie w wartości nieprzekraczającej 20 proc. zamówienia podstawowego.

Termin składania ofert przypada na 22 maja. Najkorzystniejsza oferta będzie wybrana według kryteriów doświadczenie personelu – 55 proc. i ceny – 45 proc.

Obecnie toczy się jeszcze postępowanie związane z wyborem wykonawcy videotollingu na potrzeby opłat od pojazdów lekkich.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony