Partner serwisu

Głogów. Ruch w ciągu DK-12 będzie skierowany na most tymczasowy

Redakcja 10.01.2023

Głogów. Ruch w ciągu DK-12 będzie skierowany na most tymczasowy
fot. GDDKiA
Gotowy jest już most tymczasowy przez Starą Odrę w Głogowie. Na czwartek 12 stycznia zaplanowano zmianę czasowej organizacji ruchu. Przeniesienie ruchu na wykonany obiekt pozwoli rozpocząć remont konstrukcji stałej przeprawy.
Jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjały przeprowadzaniu zmian, ruch pieszy oraz kołowy zostaną przerzucone na przeprawę tymczasową, a wykonawca rozpocznie remont konstrukcji mostu przez Starą Odrę w Głogowie.  

fot. GDDKiA
Remont będzie dotyczył wymiany nawierzchni jezdni i chodników, skorodowanej górnej powierzchni żelbetowej płyty pomostowej, balustrad, dylatacji oraz innych elementów wyposażenia obiektu. Prace będą prowadzone przy całkowitym zamknięciu ruchu, stąd potrzeba mostu tymczasowego, który pozwoli na utrzymanie ruchu w ciągu DK-12.  

Budowa obiektu tymczasowego rozpoczęła się w lipcu 2022 roku. Powstał most o długości 35 m. Obiekt pozwala na ruch kołowy w obu kierunkach i jest wyposażony w jednostronny chodnik. Całkowita długość objazdu z jego wykorzystaniem wynosi ok. 300 m.  

Koszt remontu wynikający z umowy wynosi ok. 13 mln zł. Zakończenie prac przewidziane jest w IV kwartale 2023 roku.  
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony