Partner serwisu

Gniezno. Zabytkowy wiadukt wrócił na miejsce

ep. 14.07.2021

Gniezno. Zabytkowy wiadukt wrócił na miejsce
fot. WZDW
Zakończyła się ważna operacja związana z remontem ponad 100-letniego wiaduktu im. ks. Jerzego Popiełuszki w Gnieźnie. Po remoncie prowadzonym na drodze dojazdowej, konstrukcja o dużej wadze został nasunięta na podpory.
To jedna z najważniejszych operacji w trakcie remontu zabytkowego wiaduktu im. ks. Jerzego Popiełuszki w Gnieźnie. Ponad 100-letni wiadukt w ciągu drogi wojewódzkiej nr 260, nad linią kolejową od lata ub. roku jest w remoncie.

W środę, po ośmiu miesiącach wiadukt wrócił z drogi dojazdowej, gdzie był remontowany, na swoje właściwe miejsce nad torami.

– Stalowa konstrukcja o wadze ponad 180 ton była przesuwana – centymetr po centymetrze – za pomocą siłowników po szynach opartych na podporach. Trwało to 1,5 godziny – informuje Paulina Jęczmionka-Majchrzak z Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

Jak podaje, w najbliższym tygodniu podpory pod wiaduktem będą rozbierane, a później obiekt zostanie opuszczony na przyczółki. Następnie rozpoczną się prace związane z odtworzeniem nawierzchni na dojazdach i samym wiadukcie.

Prace prowadzone są w ramach zadania: „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 260 wraz z wiaduktem nad linią nr 353 Poznań Wschód − Skandawa oraz linią kolejową nr 281 Oleśnica − Chojnice w m. Gniezno”. Wykonawcą jest firma Mosty Kujawy Krzysztof Szymański, a prace są warte 9 mln 287 tys. złotych.

Remont ma się zakończyć w październiku.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony