Partnerzy serwisu:

Gorzów Wielkopolski: Jeden z dojazdów do S3 zostanie przebudowany

Leonard Dolecki 05.06.2019

Gorzów Wielkopolski: Jeden z dojazdów do S3 zostanie przebudowany
fot. lubuskie.pl
Miasto Gorzów Wielkopolski ogłasza przetarg na rozbudowę odcinka drogi wojewódzkiej nr 130, czyli ulic Myśliborskiej i Szczecińskiej. Fragment będący przedmiotem inwestycji liczy niemal 2 km i prowadzi do drogi ekspresowej S3.
Całe przedsięwzięcie dotyczy ulic Myśliborska i Szczecińska w ciągu DW-130 na trasie od ulicy Mosiężnej do ronda Szczecińskiego, a dziś ogłoszony przetarg jest jego elementem. Rozpisane postępowanie przewiduje rozbudowę drogi od węzła Gorzów Wielkopolski Północ na drodze ekspresowej S3 prowadzącej dalej w stronę miasta aż do skrzyżowania z ulicą Chorwacką.

Według planu zadanie ma zostać zrealizowane do 23 listopada br. Na oferty zamawiający czeka do 8 lipca br. Podczas ich ocen będzie on oceniał takie aspekty jak: cena (60%), doświadczenie kierownika robót branży drogowej (20%) oraz doświadczenie inżyniera budowy/specjalisty ds. rozliczeń budowy (20%).

View Larger Map

Jest to kolejny etap przebudowy DW-130 na trasie od ulicy Mosiężnej do ronda Szczecińskiego w Gorzowie Wielkopolskim. Przetarg na pierwszą część, czyli trasę od ulicy Mosiężnej do węzła Gorzów Wielkopolski Północ na drodze ekspresowej S3 o długości ok. 0,5 km, ruszył w marcu br. Został on rozstrzygnięty w pierwszej połowie kwietnia, a zadanie, o wartości 3,987 mln zł, zostało powierzone firmie Budomex. Prace na tej trasie mają potrwać od końca października br.

Po realizacji dwóch wyżej opisanych zadań do modernizacji pozostanie część od ulicy Chorwackiej do ronda Szczecińskiego o długości ok. 0,5 km.

Realizacja całego projektu jest niezbędna z uwagi na zły stan techniczny drogi. Jest ono spowodowane przede wszystkim wzrostem ruchu po otwarciu drogi ekspresowej S3 w okolicy Gorzowa Wielkopolskiego. Cała trasa, pozwalająca tranzytowi szybko ominąć miasto (Myślibórz – Gorzów Wielkopolski, obwodnica Gorzowa Wielkopolskiego oraz Gorzów Wielkopolski – Międzyrzec) ostatecznie zostały oddane w 2017 roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony