Partner serwisu

Gorzów Wielkopolski nie daje za wygraną. Przetarg na wylotówkę rusza po raz piąty

Leonard Dolecki 20.04.2018

Gorzów Wielkopolski nie daje za wygraną. Przetarg na wylotówkę rusza po raz piąty
fot. gorzow.pl
Urząd Miasta w Gorzowie Wielkopolskim po raz piąty ogłosił przetarg na modernizację wschodniego wylotu drogi krajowej nr 22 na odcinku od Ronda Sybiraków do granic miasta. Postępowanie dotyczące tej inwestycji było unieważniane już cztery razy. Za każdym razem powodem były oferty przekraczające budżet inwestora.
Na początku 2017 roku ruszył pierwszy przetarg, w formule „projektuj i buduj”, na rozbudowę wschodniego wylotu z Gorzowa Wielkopolskiego w ciągu drogi krajowej nr 22. Niestety po otwarciu ofert od potencjalnych wykonawców okazało się, że budżet inwestora jest za niski i postępowanie zostało unieważnione.

W ciągu kolejnych 12 miesięcy sytuacji powtarzała się jeszcze trzykrotnie. Miasto ogłaszało przetarg na tę inwestycję, zawsze w tej samej formule, następnie otrzymywało oferty, a potem postepowanie było unieważniane z uwagi na brak wystarczających funduszy. W żadnym z tych przypadku budżet inwestora nie przekroczył kwoty 60 mln zł i w żadnym z nich zamawiający nie otrzymał propozycji o wartości poniżej 60 mld zł. Dokładniej sytuacje przedstawiamy TU.

Ostatni konkurs na wykonawcę projektu i budowy tego odcinka zakończył się na początku kwietnia br. Gorzów Wielkopolski unieważnił przetarg ponieważ przy budżecie równym 56,740 mln zł jedyna oferta miała wartość 108,034 mln zł.

Wtedy też, otrzymaliśmy informację od zamawiającego, że decyzja co do dalszych działań w kwestii tej inwestycji ma zapaść w najbliższym czasie. Podczas rozważać pod uwagę miała zostać wzięta opcja ogłoszenia przetargu na sam projekt, a dopiero w późniejszym czasie na prace budowlane.

Jak się jednak okazuje, Gorzów Wielkopolski nie daje za wygraną i rozpisuje postępowanie na odcinek DK-22 od Ronda Sybiraków do granic miasta po raz piąty. Według przewidywań prace nowa droga ma zostać ukończona do końca kwietnia 2020 roku. Nie wiadomo na razie czy budżet przedsięwzięcia został zwiększony.

Wyświetl większą mapę

Na oferty zamawiający czeka do 28 maja br. Podczas ich oceny będzie on brał pod uwagę takie aspekty jak: cena (60%), okres gwarancji (10%), dodatkowa osoba funkcyjna: inżynier budowy/specjalista ds. rozliczeń (15%), dodatkowa osoba funkcyjna: kierownik robót branży drogowej (10%) oraz doświadczenie głównego projektanta drogowego (5%).

Inwestycja otrzymała w ubiegłym roku 49 mln zł dofinansowania z Programu Infrastruktura i Środowisko, i przewiduje poszerzenie trasy do przekroju 2x2. Modernizacja zakłada prace na odcinku 3,6 km. Oczekiwanym oddziaływaniem tego przedsięwzięcia jest m.in. odciążenie miasta od nadmiernego ruchu samochodowego. Ma stać się tak z uwagi na podniesienie standardu drogi krajowej nr 22. Przede wszystkim poprawione ma zostać bezpieczeństwo ruchu na odcinku planowanej modernizacji, zwiększenie przepustowości drogi oraz skrócenie czasu przejazdu. Inwestycja znacznie ograniczy negatywne oddziaływanie drogi na warunki życia mieszkańców i zasoby dóbr kultury.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony