Partner serwisu

Gotowski dokończy remont estakady w Skwierzynie

inf. pras. 24.04.2018

Gotowski dokończy remont estakady w Skwierzynie
fot. sankar govind, flickr.com, CCA
Firma Gotowski będzie odpowiedzialna za remont 300-metrowej estakady w ciągu drogi wojewódzkiej nr 159 łączącej m.in. Gorzów Wielkopolski ze Skwierzyną. Do czasu zakończenia prac kierowcy korzystają z objazdu wytyczonego drogami lokalnymi.
Pierwsze prace na obiekcie rozpoczęły się już w ubiegłym roku. Rozebrana została m.in. część jezdni, kap chodnikowych i płyty pomostu. Obecnie obiekt jest wyłączony z ruchu. Objazd wytyczono z wykorzystaniem lokalnej ulicy Za Wartą oraz odcinka drogi wojewódzkiej nr 199 (ul. Międzychodzka). Realizację pozostałych prac inwestor, zdecydował się powierzyć nowemu podmiotowi.

– W przetargu złożyliśmy najkorzystniejszą ofertę pod kątem ceny i gwarancji na wykonane prace – mówi dyrektor zarządzający w firmie „Gotowski”, Paweł Pietraszak. – Długość obiektu oraz jego stan sprawiają, że to spore wyzwanie. Przed złożeniem oferty dokładnie sprawdziliśmy stan estakady oraz zakres koniecznych prac. Na plac budowy chcemy wejść jeszcze przed wakacjami. Zakładamy, że nic nas nie zaskoczy i zakończymy prace najpóźniej jesienią przyszłego roku. Jeśli powstanie taka możliwość udostępnimy estakadę wcześniej do ruchu.

Obiekt wymagał pilnego remontu ze względu na zły stan techniczny. W zakres zamówienia wartego blisko 8 mln zł wchodzi między innymi dokończenie rozbiórek jezdni, chodników na estakadzie i dojazdach oraz demontaż balustrad i barier. Następnie planowane są roboty związane ze wzmocnieniem płyty pomostu, jej izolacją, montażem odwodnienia, ustawienie nowych kamiennych krawężników, wykonaniem nawierzchni jezdni i chodników. Zaplanowano również wzmocnienie podpór, zabezpieczenie skarp i stożków nasypu. Na płycie pomostu zastosowana zostanie nowa warstwa zbrojonego betonu o grubości do 25 centymetrów. Estakada będzie na 7-letniej gwarancji.

Cały obiekt składa się z 8 przęseł. Jest przerzucony nad terenami zalewowymi rzeki Warty. Warto podkreślić, że inwestor zaplanował również inne zadania związane z remontem nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 159 komunikującej Gorzów Wlkp. Ze Skwierzyną. Realizacja tych prac planowana jest równolegle z robotami przy estakadzie.

Estakada, o której mowa jest długa na 306 m i szeroka na 10,5 m. Szerokość jezdni wynosi prawi 6 m. Obiekt jest 6-przęsłowy.

Prace przy estakadzie są wykonywane na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony