Partnerzy serwisu:

GreenWay Polska aktualizuje ceny: więcej za więcej mocy i „roam like at home"

Redakcja 22.10.2019

GreenWay Polska aktualizuje ceny: więcej za więcej mocy i „roam like at home"
fot. Pixabay
W ramach dostosowywania polityki cenowej do zmieniającego się rynku ładowania samochodów elektrycznych: coraz większej liczby nowych operatorów oraz coraz mocniejszych i szybszych ładowarek, GreenWay Polska postanowiła obniżyć ceny na usługi na ładowarkach AC. Ceny podskoczą jednak na ładowarkach o mocy wyższej niż 150 kWh.
Efektem zmian na rynku ma być nowa stawka dla stacji ładowania o mocy wyższej niż 150 kilowatogodzin. Ceny na tych stacjach ładowania będą wyższe o kilkanaście procent. Za to ceny na wszystkich stacjach GreenWay Polska w przedziale od 40 kW do 150 kW pozostaną bez zmian. Również bez zmian pozostaje niższa cena na ładowarkach z obniżoną do 40 kW mocą – ich funkcjonowanie w sieci GreenWay wynika z bardzo wysokich opłat za moc umowną płaconych na rzecz operatorów energetycznych, co powoduje konieczność wprowadzania ograniczeń mocy.

Są jednak wieści dotyczące obniżek. Zdaniem prezesa GreenWay Polska, Rafała Czyżewskiego, polityka cenowa operatorów powinna odpowiadać potrzebom klientów. Stąd też aktualizacja polityki tej spółki o zasadę „roam like at home”.

Zasada „roam like at home” polega na tym, że klient GreenWay ładujący samochód na stacji partnera roamingowego (w kraju i za granicą), zostanie obciążony takimi samymi opłatami, jak w przypadku korzystania z sieci GreenWay. Oferta będzie dostępna bez dodatkowych opłat dla klientów zarejestrowanych w planie cenowym Energia Plus i Energia Max. Klienci GreenWay zarejestrowani w planie Energia Standard za usługę ładowania w roamingu zapłacą zgodnie z ceną partnera roamingowego.

Nową polityką cenową w roamingu objęte są wszystkie stacje partnerów roamingowych GreenWay w Europie (w tym sieci NewMotion i Smatrix). Jak informuje GWP, lista ta będzie stopniowo rozszerzana.

W zaktualizowanym cenniku GreenWay Polska obniżona zostanie opłata za korzystanie z ładowarek prądu przemiennego (konektory AC na stacjach szybkich lub ładowarki AC znajdujące się w sieci). We wszystkich planach taryfowych klienci zapłacą 1,14 zł za kilowatogodzinę. Dodatkowo, usługa świadczona na punktach AC nie będzie obciążana dodatkowymi kosztami za czas po przekroczeniu 180 minut ładowania w nocy, między godziną 22:00 a 8:00.

Z początkiem grudnia zostanie ponadto uruchomiona aplikacja mobilna GreenWay. Będzie dostępna w obu systemach operacyjnych: IOS i Android. Aplikacja ma oferować wszystkie funkcjonalności obecnej aplikacji webowej – takie jak lokalizacja stacji, wskazówki dojazdu, autoryzacja czy uruchamianie i zatrzymywanie procesu ładowania. Nowością będzie możliwość uruchamiania usługi za pomocą kodu QR, co znacznie uprości proces ładowania.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony