Partnerzy serwisu:

GreenWay Polska obsługuje stacje ładowania przy biurowcach gdańskiego giganta informatycznego

inf. pras. 21.11.2018

GreenWay Polska obsługuje stacje ładowania przy biurowcach gdańskiego giganta informatycznego
fot. Greenway
GreenWay Polska rozwija usługi ładowania aut elektrycznych. Nie tylko instaluje i zarządza własnymi ładowarkami, ale też włącza do swej sieci stacje innych podmiotów. Między innymi, spółka podpisała umowę z Intelem, dzięki czemu jej elektrycznie zmotoryzowani pracownicy będą mogli naładować auto i korzystać ze wszystkich udogodnień sieci GreenWay tuż pod swoim miejscem pracy.
Informatyczny gigant znany jest z dbałości o komfort pracowników i o środowisko. Przyświeca to między innymi idei ułatwienia pracownikom korzystania z elektromobilności. Przy biurowcach Intela w Gdańsku stanęły ładowarki, pozwalające na jednoczesne zasilanie 4 aut elektrycznych. Nie są to ładowarki ogólnodostępne – mogą z nich korzystać jedynie pracownicy lub osoby wskazane przez Intel. Dzięki umowie z GreenWay Polska, ładowarki firmy Intel są zarządzane przy użyciu jednego z najbardziej zaawansowanych systemów do operowania inteligentną siecią ładowania, a ich użytkownicy otrzymają dostęp do największej w Polsce sieci ładowarek, co znacząco ułatwi im podróżowanie elektrykiem po kraju i Europie. Będą też mieli dostęp do Portalu Klienta i Portalu Kierowcy, narzędzi GreenWay ułatwiających korzystanie z sieci.

Zadaniem GreenWay Polska jest świadczenie usługi ładowania dzięki zainstalowanej aplikacji i monitorowanie stacji, serwisowanej przez podmiot wybrany przez Intela.

– Miejsce pracy to druga, po miejscu zamieszkania, lokalizacja preferowana do ładowania auta elektrycznego – mówi Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska. – Ze względu na czas, jaki spędzamy w biurze, praktycznie zawsze na koniec dnia możemy wyjechać samochodem w pełni naładowanym. Ważne przy tym jest to, żeby udostępniane ładowarki były monitorowane on-line, aby zagwarantować maksymalnie niezawodny serwis, a użytkownik miał łatwy dostęp do wsparcia technicznego. To właśnie zapewnia GreenWay Polska. Dodatkowo dajemy możliwość ładowania w innych naszych lokalizacjach stanowiących obecnie największą sieć ładowania samochodów elektrycznych w naszym kraju. Aby rozwijać elektromobilność w Polsce potrzebna jest duża ilość zróżnicowanych typów ładowarek do pojazdów elektrycznych. Mogą i powinny się w to włączać firmy, niekoniecznie poprzez zakup floty, ale np. ułatwiając ładowanie swoim pracownikom. Dzięki ofercie GreenWay Polska nie muszą martwić się o obsługę stacji, wystarczy, jeśli zdecydują się na inwestycję w ładowarki. Decyzja Intela potwierdza ten trend.

GreenWay oferuje usługi zarządzania infrastrukturą innym podmiotom GreenWay Polska oferuje właścicielom infrastruktury ładowania aut elektrycznych usługi zarządzania taką infrastrukturą. W zależności od wyboru pakietu, może to być po prostu włączenie danej ładowarki do sieci GreenWay, pokazanie jej na mapie ładowania i wydanie karty użytkownikom, po zaawansowane usługi monitorowania i zarządzania stacjami, z infolinią kliencką i techniczną oraz obsługą płatności.

W podobny sposób GreenWay obsługuje m.in. ogólnodostępne ładowarki AC będące własnością IKEA w kilku lokalizacjach w Polsce.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony