Partnerzy serwisu:

Gróbarczyk: Złoża bursztynu nie sfinansują przekopu przez Mierzeję

Elżbieta Pałys 12.04.2019

Gróbarczyk: Złoża bursztynu nie sfinansują przekopu przez Mierzeję
fot. wiz. Urząd Morski w Gdyni
Informacje o tym, jakoby odkryte na Mierzei Wiślanej złoża bursztynu miały mieć wartość pozwalającą na sfinansowanie przekopu są nieprawdziwe – powiedział dziś w Radiu Plus Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. – Dementuję z całą stanowczością – stwierdził.
Minister, który był w piątek rano gościem audycji „Sedno sprawy” odniósł się do sensacyjnych informacji dotyczących odkrytych złóż bursztynu. Jak mówił, trwają jeszcze badania związane z dokonanym odkryciem, ale na pewno można powiedzieć, że nie chodzi o wartość, która mogłaby stanowić znaczący wkład w szacowanej na ok. 880 mln zł inwestycji.

– Dementuję z całą stanowczością – odpowiedział pytany o możliwość sfinansowania inwestycji dzięki odkrytym złożom. Jak mówił, dokładne informacje będą przedstawione na specjalnej konferencji, która ma być zorganizowana po zakończeniu analiz m.in. odwiertów próbnych, ale chodzi raczej o „miliony, niż dziesiątki milionów złotych”.

Minister odniósł się też do trwającego przetargu na pierwszy etap prac dotyczących budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Obecnie termin składania ofert przypada na 24 kwietnia. Kilka dni temu do Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie dotyczące zmienionej (wskutek pytań zadawanych przez oferentów) specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Odwołujący się wykonawca wnosi m.in. o wydłużenie terminu na składanie ofert o kolejny miesiąc. – To, co zostanie ustalone przez KIO zostanie dochowane – stwierdził szef resortu MGMiŻŚ. – Jesteśmy zgodnie z terminami – mówił Marek Gróbarczyk na antenie Radia Plus. – Założyliśmy prawie rok na dokonanie wszelkich formalności, zdawaliśmy sobie sprawę, że będą odwołania – przekonywał.

Według słów ministra ten rok jest przeznaczony na dokonanie wszelkich formalności związanych z wyborem wykonawcy. Plan o ukończeniu inwestycji w roku 2022 jest cały czas aktualny.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony