Partnerzy serwisu:

Grupa PBI przekazuje ćwierć miliona na wsparcie szpitali

inf. pras. 01.04.2020

Grupa PBI przekazuje ćwierć miliona na wsparcie szpitali
fot. mat. pras.
Kwotę 250 tys. zł przekazała Grupa PBI na wsparcie szpitali powiatowych w leczeniu pacjentów w okresie pandemii koronawirusa. Środki te pozwolą placówkom medycznym w Opatowie, Staszowie, Sandomierzu, Kraśniku i Łańcucie na zakup niezbędnego wyposażenia.
Grupa PBI przekazała darowizny finansowe pięciu powiatowym placówkom ochrony zdrowia. Po 50 tys. złotych otrzymały Szpital im. Świętego Leona w Opatowie, Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu, Centrum Medyczne w Łańcucie oraz Samodzielne Publiczne Zakłady Opieki Zdrowotnej w Staszowie i Kraśniku. Całościowa suma 250 tys. zł zasiliła bezpośrednio budżety pięciu szpitali i pozwoli na bieżące zakupy najbardziej potrzebnych w czasie pandemii koronawirusa środków ochrony osobistej, w tym masek z filtrem, plastikowych przyłbic czy kombinezonów ochronnych. Wybór konkretnych zakupów będzie zależał od decyzji podjętych w szpitalach, w zależności od ich indywidualnych potrzeb.

– Wierzymy, że w trudnych i niespotykanych do tej pory okolicznościach pandemicznych, przekazane środki pozwolą szpitalom dokonać najpotrzebniejszych zakupów, dzięki którym personel placówek będzie mógł kontynuować trudną misję walki z wirusem SARS-CoV-2. Zdecydowaliśmy się skierować naszą pomoc w stronę szpitali powiatowych, bo zdajemy sobie sprawę, że jako miejsca pierwszego kontaktu dla lokalnych środowisk znajdują się one na pierwszej linii epidemicznego ognia, przyjmując większość codziennych wezwań mieszkańców powiatu” – powiedział Przemysław Bokwa z Grupy PBI. – „Razem możemy więcej” to hasło, które przyświeca pracownikom Grupy PBI każdego dnia. Dziś jednak brzmi ono inaczej. Dzisiaj „ Razem” to także współdziałanie z władzami samorządowymi i podległymi im jednostkami opieki zdrowotnej w walce o lepsze, normalne jutro dla nas wszystkich. Mam nadzieję, że wsparcie finansowe Grupy PBI uczyni tę walkę choć trochę łatwiejszą – dodał Bokwa.

Grupa PBI od początku istnienia wspiera lokalne inicjatywy wszędzie tam, gdzie prowadzi działalność, dziś są to przede wszystkim trzy województwa: świętokrzyskie, lubelskie i podkarpackie. Każdego roku dotacje sponsorskie otrzymują organizatorzy różnego rodzaju inicjatyw, zarówno sportowych, kulturalno-oświatowych, jak i społecznych. W tym roku, biorąc pod uwagę wyjątkowe okoliczności pandemii, w jakich znalazły się nie tylko poszczególne powiaty, ale i cały świat, członkowie rad nadzorczych i zarządów spółek Grupy PBI podjęli decyzję o przesunięciu budżetu sponsoringowego na najpilniejszą ich zdaniem przestrzeń publicznej ochrony zdrowia.

Spółki Grupy PBI zajmują się wydobyciem i przeróbką kruszyw, budową dróg, produkcją betonu, prefabrykatów i mas bitumicznych, wydobyciem siarki, świadczą liczne usługi dla górnictwa i transportu. Kruszywa drogowe wydobywane są w 7 kopalniach: Budy, Janczyce, Jurkowice, Piskrzyn, Wszachów i Wymysłów w województwie świętokrzyskim oraz w zakładzie Lipowica na podkarpaciu. W 2019 roku Grupa wystartowała z produkcją kostki brukowej dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych oraz uruchomiła produkcję siarki. Zakład wydobywczy tego surowca znajduje się w podkarpackiej Baszni Dolnej i jest drugą na świecie kopalnią stosującą przyjazną środowisku naturalnemu metodę podziemnego wytopu. Grupa PBI planuje dalszą ekspansję w Polsce południowo-wschodniej, na Mazowszu oraz Warmii i Mazurach, przede wszystkim w zakresie wytwórni mas bitumicznych i betonu towarowego. Spółki PBI zatrudniają w sumie ponad 1000 osób.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony