Partnerzy serwisu:

Grupa Torpol z rekordową sprzedażą w 2018 roku

inf. pras. 11.03.2019

Grupa Torpol z rekordową sprzedażą w 2018 roku
fot. Torpol
Skonsolidowane prognozowane przychody Torpolu za rok 2018 wyniosły rekordowe ponad 1,5 mld zł. To historyczne osiągnięcie Grupy. Według wstępnych wyników, zysk ze sprzedaży brutto przekroczył poziom 83,1 mln zł, natomiast zysk netto wyniósł 19,2 mln zł, co – jak podkreślono w komunikacie – przy bardzo trudnych warunkach rynkowych oraz sytuacji Grupy na rynku norweskich należy traktować wyłącznie w kategoriach sukcesu. Torpol w dalszym ciągu skupia się na utrzymaniu rentowności portfela zamówień oraz pozyskiwaniu kolejnych kontraktów w Polsce.
– Rekordowe przychody osiągnięte w 2018 roku to głównie efekt olbrzymiego wysiłku i zaangażowania, wszystkich pracowników Grupy, zarówno tych bezpośrednio realizujących prace, biura logistyki, ale także obszarów wsparcia organizacyjno-prawnego i finansowego, pozwalającego na zachowanie wysokiego tempa prac, ich właściwą koordynację oraz dochowanie parametrów i reżimów kosztowych. – powiedział Grzegorz Grabowski, prezes zarządu Torpol S.A.

Rentowność na sprzedaży brutto w 2018 roku wyniosła ponad 5%. Obecny portfel zamówień Torpolu wynosi ok. 2 mld zł, z czego większość zostanie zrealizowana w bieżącym roku. Spółka bierze aktywny udział w postępowaniach przetargowych w celu budowy portfela na dalsze lata i w chwili obecnej po przeprowadzonych aukcjach sumaryczna wartość ofert, które uzyskały najwyższą liczbę punktów wynosi ok 2 mld netto.

– Obecnie realizowanych jest przez Torpol S.A. 14 kontraktów różniących się nie tylko wielkością, ale również uzyskiwaną na nich marżą. Dlatego też, pomimo bardzo dużej presji na marże wynikające zarówno ze wzrostu cen materiałów oraz coraz trudniejszego i droższego dostępu sił podwykonawczych, dzięki temu zróżnicowaniu oraz zabezpieczeniu dla całego realizowanego portfela cen za podstawowe materiały i zastosowaniu rozwiązań zwiększających efektywność i ograniczających koszty, Spółka oraz Grupa osiągnęły ok. 5% marżę brutto na sprzedaży za 2018 rok i dodatni wynik finansowy netto – mówi prezes.

– Jednocześnie wyraźnie należy zaznaczyć, że bezwzględnie konieczne jest jak najszybsze wprowadzenie rozwiązań systemowych wprowadzających waloryzację na obecnie realizowanych kontraktach zawartych na przełomie 2016/2017 roku oraz wprowadzenie realnego wskaźnika waloryzacyjnego dla projektów nowo ogłaszanych – dodaje Grzegorz Grabowski. Podkreśla jednocześnie, że na razie jest mowa o wynikach wstępnych. Ostateczna wersja zostanie opublikowana w raporcie rocznym 15 marca 2019 roku po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego przez audytora.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony