Partner serwisu

GUS podał grudniowe wyniki produkcji budowlano-montażowej. Niecodzienna sytuacja

GR 31.01.2023

GUS podał grudniowe wyniki produkcji budowlano-montażowej. Niecodzienna sytuacja
fot. Pixabay
Nominalnie spadła o 0,8 % r/r, ale po wyeliminowaniu wpływu czynników sezonowych wzrosła o 6,1 % – znamy grudniowe wyniki produkcji budowlano-montażowej.
Wstępne dane podał niedawno Główny Urząd Statystyczny. W grudniu 2022 r. produkcja budowlano-montażowa, licząc rok do roku spadła o 0,8 % (przed rokiem odnotowano wzrost o 3,1 %, w analizie bierze się pod uwagę firmy zatrudniające ponad 9 osób). Co ciekawe po wyeliminowaniu wpływu czynników sezonowych, produkcja wzrosła o 6,1% w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku. W przypadku robót inwestycyjnych grudniowa produkcja spadła o 10 % r/r, a dla prac remontowych wzrosła o 13,3 %

Z kolei licząc miesiąc do miesiąca grudniowa produkcja wzrosła względem listopada aż o 17,3 % (rok temu odnotowano wzrost o 22,9 %). Po wyeliminowaniu czynników sezonowych grudniowa produkcja w ujęciu miesięcznym... spadła o 3,7 %.

W grudniu 2022 roku, wzrost produkcji budowlano-montażowej o 1,4 % odnotowano w skali roku dla przedsiębiorstw, których podstawowym rodzajem działalności była budowa obiektów inżynierii lądowej i wodnej. – Zmniejszenie wartości prac wystąpiło wśród jednostek realizujących prace budowlane specjalistyczne (o 1,7%) oraz zajmujących się wznoszeniem budynków (o 3,7%) – czytamy w analizie.

Z kolei względem listopada w grudniu wzrosła wartość robót we wszystkich działach budownictwa, przy czym w podmiotach specjalizujących się w budowie obiektów inżynierii lądowej i wodnej – o 21,4%, zajmujących się wznoszeniem budynków – o 18,4% oraz wykonujących prace budowlane specjalistyczne – o 9,1%.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony