Partner serwisu

Herkules pozwał były zarząd spółki za kontrakt z PKP PLK

Jakub Madrjas 04.01.2023

Herkules pozwał były zarząd spółki za kontrakt z PKP PLK
zdjęcie ilustracyjnefot. Herkules Infrastruktura
Spółka Herkules poinformowała o złożeniu pozwu przeciwko byłym członkom zarządu (wraz z ubezpieczycielem z polisy OC) na kwotę prawie 30 milionów złotych. Chodzi o osoby pełniące funkcje w okresie od 2017 roku do 2019 roku. 
Jak czytamy w komunikacie giełdowej spółki, dochodzona pozwem kwota stanowi dotychczas poniesioną przez spółkę szkodę wynikającą z zawarcia i realizowania przez spółkę zależną Herkules Infrastruktura sp. z o.o. nierentownego kontraktu z PKP Polskie Linie Kolejowe z 29 marca 2018 roku na zaprojektowanie i wykonanie robót w ramach projektu „Budowa infrastruktury systemu ERTMS/GSMR na liniach kolejowych PKP PLK SA”.

To największy pojedynczy kontrakt w historii polskiej kolei, wart 2,790 mld zł brutto. Herkules Infrastruktura realizuje go w konsorcjum z Nokią oraz spółką SPC-2 zależną od Compremum (dawny Pozbud). W październiku, właśnie z powodu strat na kontrakcie, Herkules Infrastruktura złożył wniosek o upadłość. Konsorcjanci chcą realizować projekt dalej bez Herkulesa. Złożenia pozwu przez konsorcjanta nie komentują, traktując to jako wewnętrzną sprawę oddzielnego podmiotu.

– Nasz kontrakt jednoznacznie oceniamy jako rentowny, choć oczywiście wymagający waloryzacji - przekazał nam specjalista ds. komunikacji grupy Maciej Gracz. Pod koniec listopada przedstawiciele Compremum poinformowali, że konsorcjum negocjuje aneks dotyczący kontraktu GSM-R i spodziewa się finalizacji negocjacji na przełomie roku. Jak potwierdził portalowi rynekinfrastruktury.pl Gracz, trwają ostatnie ustalenia w tej sprawie. 
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony