Partnerzy serwisu:

Inna organizacja ruchu w związku z budową S1 Pyrzowice-Podwarpie

Redakcja 20.08.2019

Inna organizacja ruchu w związku z budową S1 Pyrzowice-Podwarpie
fot. sxc.hunnhhnb
We wtorek 20 sierpnia GDDKiA wprowadza kolejną zmianę organizacji ruchu w związku z budową drugiej jezdni drogi S1 Pyrzowice – Podwarpie. Zmiana związana jest z rozpoczęciem budowy przyczółka wiaduktu w ciągu S1 nad drogą DK-78 w m. Mierzęcice.
Na czas wykonywania prac zajęty zostanie istniejący chodnik dla pieszych, wykonane zostanie tymczasowe poszerzenie jezdni o ok. 2 m, co pozwoli wyznaczyć na istniejącej jezdni tymczasowy ciąg pieszy.

Piesi będą mieć do dyspozycji tymczasowe przejście w rejonie prowadzonych robót o szerokości 1,5 m wygrodzone zarówno od strony budowy jak i od strony jezdni. Po wykonaniu tymczasowego poszerzenia jezdni pasy ruchu utrzymają swoją szerokość, tj. 3,5m.
Inwestycja, z którą wiąże się zmian organizacji ruchu dotyczy budowy drogi ekspresowej S1 Pyrzowice – Podwarpie (III etap z wyłączeniem odcinka I węzeł Pyrzowice – węzeł Lotnisko).

W ramach zadania powstaje jedna jezdnia drogi ekspresowej z pasem awaryjnym na odcinku 9,7 km. Powstanie także sześć obiektów inżynierskich w ciągu budowanej jezdni (5 wiaduktów i most) oraz urządzenia ochrony środowiska.

Przebudowywana jest także istniejąca infrastruktura. Na węźle Mierzęcice dobudowane będą pasy włączeń i wyłączeń, a istniejące odcinki łącznic dostosowane do nowej jezdni. przebudowane zostaną drogi dojazdowe, system odwodnienia drogi i kanalizacja deszczowa. Zainstalowane będą bariery ochronne oraz ekrany akustyczne.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony