Partner serwisu

Inpost: Kostka antysmogowa pojawi się w Sopocie i Rzeszowie

inf. pras 12.08.2021

Inpost: Kostka antysmogowa pojawi się w Sopocie i Rzeszowie
fot. Inpost
InPost rozwija partnerski program Green City. Przystąpiły do niego Sopot i Rzeszów, w związku z czym firma przy nowych paczkomatach wykorzysta innowacyjną brukową kostkę antysmogową.
Jak podkreśla InPost, Sopot i Rzeszów, które dołączyły do Łodzi, Krakowa, Kielc, Wałbrzycha, Częstochowy i Zielonej Góry, a do końca roku program obejmie kilkadziesiąt miast w Polsce.

– Program „Green City” wspiera rozwój polskich miast zgodnie z ideą „smart city” – przez oferowanie mieszkańcom nowoczesnych usług, rozwój optymalnej i ekologicznej sieci paczkomatów oraz działania na rzecz poprawy jakości powietrza i ochrony klimatu. Program „Green City” jest częścią długofalowej strategii InPost, obejmującej szeroki zakres innowacji i inicjatyw ekologicznych. Program przewiduje również rozwój szeregu nowoczesnych usług dla mieszkańców, takich jak m.in. ładowarki elektryczne przy paczkomatach, rozwój transportu przyjaznego środowisku, czy nasadzenia roślinności oczyszczającej powietrze. Dodatkowo, w miastach partnerskich zamierzamy w pierwszej kolejności sukcesywnie wymieniać swoją flotę dostawczą na samochody elektryczne. Teraz wdrażamy również antysmogową kostkę brukową przy paczkomatach, co dodatkowo będzie wspierać nasze wysiłki na rzecz czystego powietrza – podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost cytowany w komunikacie.

Zdaniem firmy, kostka antysmogowa ma wyjątkowe właściwości oczyszczające powietrze ze szkodliwych związków. Aktywna powierzchnia betonu o właściwościach oczyszczających powietrze z zanieczyszczeń (tlenków azotu NOx) jest efektem innowacyjnej receptury mieszanki betonowej na bazie specjalnego cementu o właściwościach ECO. Wykorzystuje naturalne zjawiska – czyli promieniowanie słoneczne i wody opadowe – do przyspieszania procesu rozpadu szkodliwych związków w otoczeniu.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony