Partner serwisu

InPost przejął francuski Mondial Relay za pół mld euro

inf. pras 02.07.2021

InPost przejął francuski Mondial Relay za pół mld euro
Fot. Mondial Relay Facebook
InPost poinformował o przejęciu Mondial Relay, francuskiej firmy dostarczającej przesyłki w formacie ‘poza domem’. Wartość transakcji wyniosła 513 mln euro. Tym samym InPost ma stać się największą w Europie platformą dostaw dla e-commerce.
Transakcja ma pozwolić InPost na znaczące rozszerzenie rynku i przyspieszenie międzynarodowej strategii rozwoju, wejście na atrakcyjne rynki Francji, krajów Beneluksu i na Półwyspu Iberyjskiego oraz wzrost EBITDA o ok. 100-150 mln euro w średnim okresie.

Jak podkreśla spółka, InPost i Mondial Relay łącznie dostarczyły w 2020 roku ponad 440 milionów przesyłek, wspieranych przez sieć około 28 000 lokalizacji w punktach APM i PUDO. Mondial Relay, z rozbudowaną siecią punktów PUDO i szerokimi ogólnoeuropejskimi relacjami handlowymi, ma pozwolić InPostowi przyspieszyć realizację planów ekspansji międzynarodowej oraz zapewnić natychmiastową obecność na jednym z największych i najatrakcyjniejszych rynków e-commerce w Europie. Zdaniem InPost, rynek ten ma silny fundament przyspieszonego wzrostu. Mondial Relay, z szerokimi paneuropejskimi relacjami handlowymi i silnym uznaniem konsumentów, ma zapewnić "mocne podstawy dla dalszego rozwoju".

InPost zyskuje ponadto ugruntowaną i w pełni zintegrowaną platformę dostaw e-commerce na trzecim co do wielkości rynku e-commerce w Europie. Szacuje się, że francuski rynek e-commerce, oceniany na około 56 miliardów euro, może się pochwalić jednym z najwyższych wskaźników penetracji dostaw ‘poza domem’ w Europie – na poziomie około 40%.

– Zakończyliśmy strategicznie ważne przejęcie, a rozległa sieć Mondial Relay na jednym z największych rynków e-commerce w Europie pozwoli InPost na przyspieszenie realizacji strategii ekspansji międzynarodowej. Wraz z Mondial Relay stajemy się wiodącym w Europie rozwiązaniem dostaw ‘poza domem’ dla e-commerce. Możemy przy tym wykorzystać wiele synergii, aby jeszcze szybciej rosnąć i tworzyć wartość dla naszych interesariuszy. Witamy naszych kolegów z Mondial Relay w zespole InPost i cieszymy się, że możemy rozpocząć naszą wspólną podróż. Wspólnie zwiększymy popyt i na nowo zdefiniujemy dostawy ostatniej mili dla konsumentów – podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost cytowany w komunikacie.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony