Partner serwisu

InPost także w mniejszych miejscowościach. W sumie ma 14 tys. paczkomatów

inf. pras. 02.09.2021

InPost także w mniejszych miejscowościach. W sumie ma 14 tys. paczkomatów
fot. mat. pras.
Paczkomat InPost o numerze 14 tysięcy uruchomiony został w Sejnach w woj. podlaskim – mieście liczącym ponad 5 tys. mieszkańców. Właściciel urządzań podkreśla że samoobsługowy odbiór i nadawanie paczek coraz częściej jest możliwy także w mniejszych miejscowościach.
– Nowe paczkomaty nie tylko instalujemy w ekspresowym tempie, ale do tego w ramach programu Green City lokujemy urządzenia przy współpracy z władzami samorządowymi i lokalnymi społecznościami – tak, aby nasze urządzenia w sposób harmonijny wtapiały się w tkankę miejską. Dodatkowo, by jeszcze bardziej niwelować ślad węglowy obiegu paczki w ostatniej mili – do miast partnerskich trafiają zeroemisyjne samochody elektryczne. Przy nowo stawianych urządzeniach kładziemy także innowacyjną kostkę brukową oczyszczającą powietrze i wprowadzamy paczkomaty autonomiczne – zasilane energią słoneczną – podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost.

Brzoska podkreśla, że firma stawia na równomierny rozwój sieci paczkomatów, bo ma nadal setki zgłoszeń i zapytań z całej Polski.

– Wciąż wielu klientów pisze do nas, bo chce mieć bliżej do naszych maszyn. Dlatego stawiamy tak mocny nacisk na rozwój naszej sieci w mniejszych miastach i na wsi. Paczkomaty są witane z entuzjazmem, gdyż rozwiązują wiele problemów lokalnych społeczności – gdzie mieszkańcy muszą często jechać kilka czy kilkanaście kilometrów do najbliższego punktu pocztowego. Dzięki nam mogą łatwo nadawać swoje paczki i zamawiać towary z odległych sklepów. Paczkomaty stały się nieodłącznym elementem infrastruktury publicznej – zarówno w dużych miastach, jak i w małych miejscowościach – zaznacza założyciel InPost.

Paczkomaty InPost są najbardziej ekologiczną formą zakupów internetowych – przekonuje właściciel sieci. Z analiz InPostu wynika, że zamówienie przesyłki do paczkomatu zmniejsza emisję CO2 nawet o 75 proc. w porównaniu do dostawy bezpośrednio do domu klienta. Tylko w 2020 roku dostawy do Paczkomatów InPost ograniczyły emisję CO2 o ponad 180 tys. ton – czytamy w komunikacie. Dalszy rozwój i optymalizacja sieci Paczkomatów® InPost przyczyni się to do ograniczenia ruchu samochodowego w miastach, co przełoży się na poprawę jakości powietrza i ochronę klimatu.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony