Partnerzy serwisu:

Intercor zmodernizuje kolej do Portu Gdańsk. Kolejne porty jeszcze w tym miesiącu

Jakub Madrjas 13.03.2019

Intercor zmodernizuje kolej do Portu Gdańsk. Kolejne porty jeszcze w tym miesiącu
fot CUPT
PKP PLK wybrała wykonawcę w projekcie poprawy dostępu do Portu Gdańsk. Zrealizuje ją konsorcjum Intercor i Torpol. Dzięki zwiększeniu kwoty Krajowego Programu Kolejowego, jeszcze w tym miesiącu mają zostać rozstrzygnięte przetargi w kolejnych portach. 
W grudniu PKP PLK otworzyła oferty w powtórzonych przetargach na poprawę infrastruktury kolejowego dostępu do portów Gdańsk i Gdynia. W trzech postępowaniach nie wpłynęła żadna propozycja mieszcząca się w budżecie zamawiającego. Na sprostanie najtańszym ofertom brakowało ok. 1,5 mld zł. 

Ratowanie projektów portowych było najważniejszą przyczyną podniesienia wartości Krajowego Programu Kolejowego do niemal 70 mld złotych. Wczoraj zarządca infrastruktury poinformował o wyborze najkorzystniejszej oferty na wykonanie robót budowlanych na linii 226 i stacji Gdańsk Port Północny oraz linii 965 i stacji Gdańsk Kanał Kaszubski. Wybrano konsorcjum Intercor i Torpol. Początkowo jego oferta (1,14 mld zł) była droższa od oferty Budimeksu; konsorcjum wygrało jednak po aukcji elektronicznej. 

W ciągu kilkunastu dni PLK chce rozstrzygnąć wszystkie przetargi na połączenia do portów, w tym na kolej do Portu Gdynia oraz Port Szczecin-Świnoujście. Już jutro ma zostać wybrany wykonawca robót budowlanych na linii 227/249 i stacji Gdańsk Zaspa Towarowa oraz linii 722.

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiła w lutym przetargi, których celem jest znalezienie firm, które zajmą się zarządzaniem i nadzorowaniem prac w ramach inwestycji dotyczących poprawy dostępu kolejowego do portów w Trójmieście. Budżet, który został przewidziany na nadzór to ponad 40 mln zł.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony